Kent Göksun 4.Yılını Kutladı

Yörük Ana Geceye Damga Vurdu

Kent Göksun 4.Yılını Kutladı

Göksun’un yerelhaber sitesi KENT GÖKSUN tarafından, yayın hayatının dördüncü yılını geridebırakması hasebiyle düzenlenen özel gece, sağlanan yoğun katılımla birlikteTekirhan tesislerinde gerçekleştirildi.

 

 Kent Göksun habersitesine maddi ve manevi destek verenler ile kendi alanında başarı göstererekbölge insanının takdirini kazanmış onur konuklarının buluştuğu gecede birlik veberaberlik mesajı verilirken kimi zaman duygusal anlar yaşandı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasınınardından çeşitli ikramların yapılmasıyla başladı. Gecenin sunumu, Aşıklıkgeleneğinin en önemli temsilcilerinden olan rahmetli ozanımız Aşık İmami’ninoğlu Ertuğrul Aşıkimami tarafından yapıldı. Aşıkimaminin geceye katılımgösterenlerden bahsederek bestelediği türkü konukların büyük beğenisinikazandı. Kent Göksun haber sitesinin genel yayın yönetmeni Dündar Kundakçı’nınkonuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

Kundakçı konuşmasında, 2014 yılında ilçenin tanıtımınıyapmak ve gurbette olan Göksunluların memleket özlemlerini dindirebilmek içinyola çıktıklarını ve düzenlenen gecenin asıl amacının haber sitesine maddi vemanevi destek olanlar ile onur konuklarını buluşturmak olduğunu söyledi ve ekipolarak motivasyon kaynaklarının memleket sevgisi olduğunu ifade ederek şöyledevam etti.

Kundakçı, “Çıraklıkla başladığımız ilk yılımızdan ustalıkeserimiz olan varlığınızla şereflendirdiğiniz gecemize hoş geldiniz. Huzurlarınızdabizleri her zaman destekleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı, FatihMehmet Erkoç beye ve ilçemizin değerli işadamlarına teşekkür ediyorum.İlçemizde alanlarında başarı gösteren hemşerilerimizin azmini arttırmak vebaşarılarını taçlandırmak adına Kent Göksun haber sitesi olarak 2019 yılıitibariyle Altın Elma ödül töreni düzenleyeceğimizi ve bunun geleneksel halegelmesi için faaliyetlerimize devam edeceğimizi bildiriyor, geceninhazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kundakçı’nın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.İlk ödül Büyükşehir belediye başkanı adına geceye katılan basın yayın ve halklailişkiler müdürü Cengiz Berberoğlu’na Zeytindalı harekatının simge ismi Döndü Devecinamı diğer “Yörük Ana” tarafından verildi. Geceye onur konuğu olarak katılan Göksunludünya şampiyonu milli atıcı Yusuf dikeç, yaptığı organ nakli ameliyatlarındakibaşarısıyla gündemden düşmeyen bilim camiasının önemli isimlerinden Prof.Drİlhami Taner Kale,  dünya şampiyonu milligüreşçimiz Harun Doğan, politika caddesi sütunları köşe yazarı duayen gazeteciYener Atlı ve siyasetçi işadamı Hamit Bülent Eken’in ödüllerini almasınınardından protokol üyelerine, işadamlarına ve alanında başarı gösterenkatılımcılara plaketleri takdim edildi. Gecenin konuklarına Göksun’a özel eldokuması kilim, ahşap boyama sanatıyla yapılan tepsi ve yörük şalı armağanedildi. Plaket takdiminin ardından, Ertuğrul Aşıkimami ve âşık Ahmet Kar vatansevgisi ile birlik ve beraberliğimize vurgu yapan türkülerini seslendirdiler.

Plaketlerini aldıkları esnada İlçe Kaymakamı Cengiz Ayhan,İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce,Göksun Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Atila Mutlu Alkış ve Göksun SütÜreticileri Birliği Başkanı Selim Yağmur birer konuşma yaptılar. Konuşmalarındabasının önemi, ilçe sorunları bu sorunları çözümleri ve birlik veberaberliğimize vurgu yaparak yayın hayatında başarılar dilediler.

Düzenlenen özel geceye, Göksun ilçe kaymakamı Cengiz Ayhan,Kahramanmaraş belediyesi basın yayın ve halkla ilişkiler müdürü CengizBerberoğlu, ilçe belediye başkanı H. Coşkun Aydın, Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Ünal,MHP ilçe başkanı Fatih Üstün, Saadet Partisi ilçe başkanı İshak Köroğlu, ilçekurum amirleri, STK başkanları, işadamları ve basın mensupları katıldı. Hatırafotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi. (HABER MERKEZİ)

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15