Kesintisiz yağışa kesintisiz müdahale

Gece başlayan ve gün boyunca devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için büyükşehir belediyesi ekipleri kesintisiz çalışıyor. Kar yağışının etkili olması özellikle ilçeler ve bağlı mahallelerinde yapılan çalışmaları olumsuz etkiliyor.

Kesintisiz yağışa kesintisiz müdahale

Büyükşehirbelediyesi ekipleri kent merkezindeki 450 kilometrelik, ilçelerde ise 3 bin 483kilometrelik yol ağını trafiğe açmak için kesintisiz çalışıyor. Kent merkezinintamamında ihtiyaç duyulan yol açma ve tuzlama çalışmaları için ekipler büyükbir gayret gösteriyor. Bir taraftan cadde ve sokaklarda çalışan ekipler diğertaraftan da kaldırımları temizlemek için çaba sarf ediyorlar; ancak karyağışının etkili bir şekilde devam etmesi çalışmaları olumsuz etkiliyor.

  ilçeler ve bağlımahallelerin bir kısmında ise yol açma çalışmaları yapılamıyor. Kayseri-malatya ve kayseri-kahramanmaraş yollarının trafiğe kapatılması ve kayserisivas yolu’ndaki trafiğin de kontrollü olarak sağlanması nedeniyle büyükşehirbelediyesi ekiplerince yol açma çalışmaları gerçekleştirilemiyor. Pek çok ilçeve mahallelerde açılan yollar yoğun kar ve tipi nedeniyle tekrar kapanıyor.

  büyükşehirbelediyesi ekipleri kar yağışının olumsuz etkilerini gidermek için 24 saatesasına göre çalışmalarına kesintisiz devam edecek. (iha)

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 06:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15