KGC BAŞKANI'NDAN 'IŞIKLI BABA' TEPKİSİ

Kahramanmaraş’ta son günlerde sosyal medya üzerinde dolaşan Işıklı Tosun Baba namı ile anılan bir emekli esnafın videolu görüntülerine Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti (GKC) Derneği Başkanı Sermet Çuhadar, tepki gösterdi.

KGC BAŞKANI'NDAN 'IŞIKLI BABA' TEPKİSİ

   Işıklı Tosun Baba’nın mevcut BüyükşehirBelediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u savunmak için sarfettiği sözleri vearkasından ‘Beni medya kullandı’ ifadelerine tepki gösteren KGC BaşkanıÇuhadar, “Işıklı Baba olarak tanınan kişinin ikinci paylaşımında suçu medyayayüklemesi kabul edilemez” dedi. Çuhadar, şunları kaydetti:

     “Sosyal medyada kendisini ‘KahramanmaraşlıIşıklı Tosun Baba' olarak tanıtan şahıs, önceki gün kendi sosyal hesabında mevcutBüyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Erkoç’un yeniden adaygösterilmemesinin nedeni olarak Ak Parti yönetimini suçlaması ve ardından daKahramanmaraş merkez ile ilçeler arasında ayrımcılığa varan haddini aşanaçıklamalar yapmıştır.

    Gelen tepkiler üzerine bu açıklamalarıkendisine ‘medya yaptırdı’ şeklinde ikinci bir açıklama yaparak sorumluluktankurtarmak için kendi basiretsizliğini Kahramanmaraş medyasına mal etmiştir.Şahsın bu yalan söylemlerini esef ve şiddetle kınıyoruz.

   Şahıs, ilk açıklamasını Büyükşehir Belediyebinasında yapmış ve yapıldığı yerde de gazeteci yoktur. Açıklama kendi sosyalhesabında paylaşılması üzerine kamuoyu duymuş ve ardından da tepkilergelmiştir.

    Şahıs açıklamasında 'Büyükşehir Belediye BaşkanıMehmet Fatih Erkoç’un partisince tekrar aday gösterilmemesinin nedeni olarak AkParti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ısorumlu tutmaktadır. Aynı şahıs, yeni gösterilen Büyükşehir Belediye BaşkanAdayı içinde ‘Elbistanlı, Göksunlu’ şeklinde suçlamalar getirmektedir.

    Şahsın bu mesnetsiz açıklamaları kişilerizan altında bıraktığı gibi il ve ilçeler arasında husumete meydan verecek,ilerde tarifi imkânsız olaylara meydan verebilecektir.

   Gelen tepkiler üzerine kendisinin bu açıklamalarıyüreklice ve şahsi iradesi' ile “Ben yaptım” demek yerine her korkak insan gibisuçu başkasının üzerine atmayı ve kendisinin medya tarafından kandırıldığı söylemektedir.

    Bu söylem, Kahramanmaraş’ta her türlü zorşartlar altında memleketini ve kişilerin şahsiyetini düşünerek görev yapan medyayızan altında bırakmıştır. Şahsın bu davranışını medyada görev yapan tümarkadaşlarımız adına esef ve şiddetle kınıyoruz.

    Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Derneğiolarak, yerel yöneticilerin bu tür şahıslara prim vermemesini diliyoruz.”

 

 

Akif ARSLAN

KGC Genel Sekreteri

 

 

ARKADAŞLARA ÖNEMLİNOT:

1.      Tosun Baba Lakaplı kişinin söz konusupaylaşımları sosyal medyadaki arama ile bulunabilir.

2.      Başkanımız Sayın Sermet Çuhadar’ınresimlerini de arşivlerinizden temin edebilirsiniz.

3.      Açıklamayı haber olarak sitenizde yayımlamanızıve link göndermenizi rica ediyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15