Kipaş’ın İş Dünyasına Örnek Başarısı

35 yıl önce, tesadüfen tanışıp bugün yıkılmaz bir bağ kuran Öksüz ve Gümüşer ailelerinin birlikteliği, 10 bin çalışan, 1 milyar dolar ciro ve kocaman bir aile oluşturdu. Kuruluşunun 35. Yıl dönümünü sade bir törenle kutlayan Kipaş Holding’de duygular sel oldu.

Kipaş’ın İş Dünyasına Örnek Başarısı

35 yıl önce Öksüz ve Gümüşer aileleri tarafından temeli atılan ve bugün Türkiye ekonomisinin önemli kilometre taşlarından biri haline gelen Kipaş Holding, kuruluşunun 35. yılını sade bir törenle kutladı. İSO tarafından her yıl açıklanan İlk Bin sıralamasına ilk defa 1991 yılında giren Kipaş Holding,  başarı basamaklarını sağlam adımlarla tırmanarak bugün Türkiye’nin en büyük 100 kuruluşundan biri oldu.

Holding binası Konferans salonunda gerçekleşen kutlama etkinliği, Kipaş’ın 35 yıllık başarı hikayesini anlatan kısa filmle başladı. Katılımcıların dikkatle izlediği 35 yıllık serüven Öksüz ve Gümüşer aileleri arasında duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Çalışanlarıyla kurduğu aile bağı ile de dikkatleri üzerine çeken Kipaş Holding, 20 yıl ve üzeri çalışan 370 personelini hizmet anı belgesi ve altınla ödüllendirdi.

BİR BİRİYLE İYİ GEÇİNEN İKİ KİŞİNİN 3’ÜNCÜ ORTAĞI YÜCE ALLAH’TIR

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, 35 yıl önce başlayan ortaklık anılarından bir kesit anlattı. Öksüz; “Bazen insanlar ortak olmak için çok düşünürler. İbrahim Bey’le bu işe karar verdik aramızda, aile büyüklerine danışalım dedik. Babam rahmetliye sorduğum zaman, ‘Oğlum, aileyi tanıyorum, dürüst, iyi, inançlı insanlar. Onlardan zarar gelmez, kar mı edersiniz, zarar mı edersiniz hiç umurumda değil, çünkü birbiriyle iyi geçinen iki ortağın üçüncü ortağı Cenab-ı Allah olur, mutlaka kar edersiniz. Yalnız, geçinebileceksen ortak ol, bana bu yaştan sonra bir sıkıntı getirme. Kararı tamamen sana bırakıyorum’ dedi. Tabi her şey nasip, bizler ailelerimizin onayını alarak toplandık.  Hakikaten herkesin amacı şehrimize bir sanayi tesis kazandırmak, bir yatırım yapmaktı. Bizde o amaçla yola koyulduk ve bugün büyük bir aile oluşturduk. İbrahim Bey ile birlikte Öksüz ve Gümüşer ailesini bir potada erittik, yeni bir aile kurduk Kipaş ailesi” dedi.

BU TÜR ŞİRKETLERİ SONSUZA KADAR FAALİYET GÖSTERECEK ŞİRKETLER OLARAK GÖRÜYORUM

Etkinlikte söz alan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyelerinden Hikmet Gümüşer de Kipaş gibi önemli şirketleri savaşlara ve depremlere tanıklık etmesine rağmen ayakta duran Mostar köprüsü ve Süleymaniye camiine benzeterek, kar amacıyla veya kapısına kilit vurmak için değil, Mostar Köprüsü ve Süleymaniye Camii gibi sonsuza kadar faaliyet gösterecek, üretim yapacak şirketler olarak gördüğünü belirtti.

BİRİNCİ KUŞAKTAN KISA SÜREDE BÜYÜK TECRÜBELER EDİNDİK

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Öksüz ise ikinci kuşak iş insanları olarak birinci kuşakla birlikte çalışmanın büyük avantajlarını gördüklerini söyledi. Birinci kuşaktan kısa sürede büyük tecrübeler edindiklerini ve edinmeye de devam edeceklerini dile getiren Öksüz; “Bize bu kadar büyük sorumluluklar verdikleri ve güvendikleri için onlara çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte bir aile bilinciyle ilerleyeceğiz ve bayrağı daha yukarılara taşımak istiyoruz.” Diye konuştu. Kuruluş yıl dönümü etkinliğine Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Doğan Gümüşer, Halit Gümüşer ve iş seyahati için yurt dışında bulunan İrem Öksüz’ü temsilen Bozüyük kutu fabrikası yöneticisi Deniz Öksüz de katıldı.

Konuşmaların ardından Kipaş Holding bünyesinde 20 yıl ve üzerinde çalışan 370 personele hizmet anı belgesi ve altın takdim edildi. Programda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Kipaş Holding’in 35. Yılına özel sim sırma işlemeli tablo hediye etti. Program Holding bahçesinde düzenlenen akşam yemeğinde kesilen 35. Kuruluş yıl dönümü pastasıyla son buldu.

Programa Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş İl Defterdarı Mehmet Çoban, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Müftüsü Celal Sürgeç, İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, OSB Başkanı Abdullah Çinkay, Kasiad Başkanı Ali Arpasatan, çok sayıda işadamı ve seçkin davetli topluluğu katıldı.

HABER-FOTO: MESUT TUĞRUL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15