KIRKLARELİSPOR GOL KISIRLIĞI ÇEKEN BİR EKİP

Hafta sonu konuk edeceğimiz Kırklarelispor 2018-2019 futbol sezonun 12’nci haftası sonunda 1 gol ortalamayla oynuyor olması dikkat çekerken gol kısırlığı çeken takımlar arasında yer alıyor.

KIRKLARELİSPOR GOL KISIRLIĞI ÇEKEN BİR EKİP

Gazetemiz YTazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’in araştırmalarıdoğrultusunda, Spor-Toto 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden veUzun biraradan sonra galip gelmeyi başaran Kırklarelispor 12’nci hafta 12 puanla veattığı 12 golle 1 puan ortalamanın yanı sıra 1 gol ortalamasıyla oynadığıdikkatlerden kaçmıyor. Kırklarelispor kalesinde ise gördüğü 17 golle nerdeyse1,5 ortalamada yer alıyor. Kırklarelispor’da ise gol yükünü Ahmethan Köse 6gol, İlter Ayyılıdız 4 gol ve Mert Sinan Pekesen 2 olarak paylaşılmış durumda.Kısacası gol kısırlığı çekiyor olsakta forvet hattında yer alan futbolcularharicinde Kırklarelispor’da skora katkı yapan başka bir futbolcunun olmamasıdikkat çekiyor.

Bununla birlikte defans hattının son derece önemlifutbolculardan kurulu olmasına rağmen ana sıkıntının son haftalarda kalecihatalarından dolayı ortaya çıkması dikkat çekiyor. Bununla birlikteKırklarelispor orta sahasının son derece kırılgan bir yapıda olduğudikkatlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz sezonlarda son derece büyük eleştirileralmasına rağmen Soner Birinci, Enis Çeliksu, Salim Kaya fiziksel olarak sonderece sağlam olduğunu söylemekte yarar var.

Şuan itibariyle orta saha ve defans hattının önünde enverimli futbolcu olarak Emre Keleşoğlu dikkat çekiyor. Caner Koca iseFethiyespor maçına kadar ciddi form düşüklüğü içerisindeydi. Ancak son maçtaoynadığı futbolla dikkat çekmeyi başardı. Kırklarelispor’da en ciddi sorun 10numara da yaşanıyor. İsmet bir hafta var bir hafta yok. Kendisini maça birtürlü veremiyor. Aslında kumaş kalitesine bakıldığında ligin bile üstünde yeralan futbolcuların başında geliyor. Bence kan uyuşmazlığı var. (HABER: İLKERYİYEN)   

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15