KIZININ BULUNDUĞUNU TELSİZDEN ÖĞRENDİ

Kahramanmaraş'ta kaybolan genç kız 4 gün sonra bir parkın yanından geçerken bulundu.

KIZININ BULUNDUĞUNU TELSİZDEN ÖĞRENDİ

Kahramanmaraş'ta kayıp olarak aranan N.A. (14)  4 gün sonra bir parkın yanında polis tarafından bulundu. Kızının bulunduğu esnada Asayiş Şube Müdürlüğünde olan Baba Enver Akbaba, kızının bulunduğunu polis telsizinden duydu.  

Edinilen bilgiye göre, N.A. (14) 2 Ocak 2019 Çarşamba günü evinden ayrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailenin polise kayıp müracaatında bulunmasının ardından polis çalışma başlattı. Günlerdir kayıp olarak aranan N.A. (14)  sosyal medyada fotoğrafları paylaşıldı. Genç kızı bulmak için vatandaşlar ve polis ekipleri seferler oldu. Kayıp kız ile ilgili aileye ve polise yüzlerce ihbar geldiği de öğrenildi. 

Kahramanmaraş Emniyeti kız çocuğunun fotoğrafını tüm polis ekiplerine dağıtırken, kayıp kız sokak sokak dolaşarak araştırıldı. Kayıp kızı bulmak için çalışma yapan Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekibi,  eşkale benzer bir kız çocuğunu Şeyh Adil Mahallesinde bir parkın yanından geçerken durdurdu. Bulanan kızın kayıp N.A. (14) olduğu tespit edildi. O sırada emniyet müdürlüğünde bulunan Baba Enver Akbaba ise kızının bulunduğu telsizden öğrendi. 

N.A. (14) Çocuk Şube Müdürlüğünde ailesine teslim edilirken, kaybolduğu süreçle ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi. 

Anne Mevlide Akbaba kızının bulunmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yavruma kavuştuğum için çok mutlu oldum. Allah'ım kimseyi yavrusundan ayrı koymasın. Eve gittiğimizde doya doya ona sarılıp oturmak istiyorum. Yavrumun saçını okşayıp onu koklamak istiyorum. Kaç gündür çektiğimi anca ben bilirim. Allah'ım kimseye evlat acısı yaşatmasın, kimseyi de evladından ayrı koymasın. Biz çok zor anlar yaşadık. Allah'ım bir daha yaşatmasın'' dedi. 

Kızının bulunduğunu telsizden öğrenen Baba Enver Akbaba, ''Asayiş Şube Müdürü Ertuğrul Bey'e çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde kızım bulundu. Kızım bulunduğunda kendisi ile beraberdik. Bu haberi birlikte öğrendik ve aynı sevinç içerisindeydik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum'' ifadelerine yer verdi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN


Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 05:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15