KIZLAR İÇİN SÜRE UZATILDI

Ocak ayı içerisinde oynanacak olan ve Kahramanmaraş Temsilcilerinden 2 bayan takımının da katılmayı planladığı 2018-2019 sezonunda Genç ve Yıldız Kız turnuvalarında grup maçları için başvuru süresi uzatıldı.

KIZLAR İÇİN SÜRE UZATILDI

Genç ve Yıldız Kızlar Şampiyonaları için başvuru süresiuzatıldı. 12 Aralık 2018 tarihli Türkiye Futbol Federasyonu 103 sayılı YönetimKurulu toplantısında alınan karar kapsamında, 2018-2019 sezonunda Genç veYıldız Kız turnuvalarında yer alacak kulüplerin yaptığı başvurular ve başvurudabulunacak kulüpler dikkate alınarak yapılan değişiklilerde futbolcuuygunluklarında düzenlemeye gidildiği 14 Aralık 2018 tarihinde tff. orgüzerinden ilan edilmiş ve kulüplere tebliğ edilmiştir. İlan edilen bu düzenlemekapsamında 20 Ocak 2019 tarihinden itibaren oynanmasıplanlanan 2019 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakalarında 01.01.2000 ile31.12.2002 tarihleri arasında (bu tarihler dahil) doğmuş lisanslı futbolcular,27 Ocak 2019 tarihinden itibaren oynanması planlanan Yıldız Kızlar TürkiyeŞampiyonası müsabakalarında, 01.01.2003 ile 31.12.2005 tarihleri arasındadoğmuş (bu tarihler dahil) olan lisanslı futbolcular oynayabilecektir. Başvuruyapmayan ve listede yer almayan kulüplerin Genç ve Yıldız Kız turnuvalarındayer alabilmeleri için Kadın Ligleri Statüsü 4. maddesinin 5. fıkrası gereğincekatılım ücretini Türkiye futbol Federasyonu hesabına yatırması ve statününilgili formlarını eksiksiz doldurup imza yetkisine sahip kişilerce imza altınaalındıktan sonra başvuruda bulunması zorunludur. Genç ve Yıldız Kızturnuvalarında başvurunun son tarihi olarak belirlenen 26 aralık 2018 Çarşambagünü itibari ile yapılan başvurular göz önünde bulundurularak başvuru tarihi 28aralık 2018 Cuma günü mesai bitimi tarihine kadar uzatılmıştır. Ocak ayıiçerisinde Kahramanmaraş temsilcilerinin de yer alacağı müsabakalarıtemsilcilerimiz dört gözle bekliyor.

MARAŞGÜCÜ BAŞVURUİÇİN HAZIR

2012 Yılında kurulan ve Bayan futbolunda yıldızı parlayanMaraşgücü Bayan futbolunda Türkiye Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar şampiyonasınınyanı sıra ligde göstermiş olduğu başarılı performans ile Kahramanmaraş’ınbayanlardaki gurur olup şehirde yıldız topluluğu oluşturdu. Daha öncekisezonlarda Genç Kızlar Türkiye Şampiyonluğunu kıl payı kaçıran, aynı kezaYıldız kızlarda da finallerden dönen Maraşgücü bu sezon ise kaçan şampiyonluğuyakalamanı peşinde. Mustafa Dağlı ve Özlem Dağlı’nın kurduğu ve Bayanfutbolunun önem kazandığı Kahramanmaraş’ta Maraşgücü bu sezon şampiyonluk adınaçalışmalarını sürdürüyor.

ANADOLU GENÇLİKTEHAZIRLIKLAR TAMAM

Ömer Kahveci tarafından kurulan ve Keramettin Gülerkontrolünde hazırlanan Anadolu Gençlikspor ise Ligde elde ettiği başarılıperformansı Genç Kızlar ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonasında da yakalamakistiyor. İlk yılında Şampiyonalara kontenjan olarak giren 2. Ve 3. Yılındaadından sıkça söz ettiren ve başarılı bir şampiyonadan çıkan Anadolu Gençlikspor Bu sezon Ligdeki başarılı performansıyla Kahramanmaraş’ı temsil etmekadına şampiyonadan önemli başarılar elde etmek için çalışıyor.

YOĞUN İLGİ VAR

Kadın Ligleri Statüsü'nün eklerinde (Ek-8, Ek-9) yer alanoyuncu listelerinin eksiksiz doldurularak başvuruların yapılması gerekiyor.Ayrıca teknik adamların veya sahaya girecek yöneticilerin, başvurular sırasındason iki ay içerisinde alınmış bir adli sicil kaydı belgesi vermesi şartlararasında yer alıyor. Başvurular gelisimligleri@tff.org adresine elektronikposta yoluyla ulaştırılacak olup, bunun dışında bir başvuru usulü (kargo,posta, faks vb.) kesinlikle kabul edilmiyor. 2018-2019 sezonunda Kadınlar 1. 2.ve 3. Ligi'nde yer alan takımların, 2018-2019 Yıldız Kızlar veya Genç Kızlarkategorilerinden en az birine katılmaları gerekiyor. Bu zorunluluğa uymayankulüplere takip eden sezonda uygulanmak üzere (-6) puan silme cezası verilecek.

1’İNE KATILMAZORUNLULUĞU VAR

2018-19 sezonunda Kadınlar 1., 2. ve 3. Ligi'nde yer alantüm kulüplerin 2018-2019 Genç Kızlar veya Yıldız Kızlar TürkiyeŞampiyonaları'ndan en az birine katılmaları gerekmekte. 2018-19 sezonundaKadınlar 3. Lig'de yer almayı planlayan yeni kulüpler için de 2018-2019 GençKızlar veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonaları'ndan en az birine katılmış olmazorunluluğu bulunmakta. Grup müsabakalarının hangi illerde, hangi takımlarınkatılımıyla oynanacağı ve müsabaka tarihleri, alınacak başvurular çerçevesindebelirlenerek duyurulacak.

KATILMAYAN LİGTAKIMLARINA PUAN SİLME CEZASI

Başvurular gelisimligleri@tff.org adresine elektronikposta yoluyla ulaştırılacak olup, bunun dışında bir başvuru usulü (kargo,posta, faks vb.) kesinlikle kabul edilmiyor. 2016-2017 sezonunda Kadınlar 1. 2.ve 3. Ligi'nde yer alan takımların, 2018-2019 Yıldız Kızlar veya Genç Kızlarkategorilerinden en az birine katılmaları gerekiyor. Bu zorunluluğa uymayankulüplere takip eden sezonda uygulanmak üzere (-6) puan silme cezası verilecek.

LİGEALINMAYACAKLAR

Başvurular gelisimligleri@tff.org adresine elektronik postayoluyla ulaştırılacak olup, bunun dışında bir başvuru usulü (kargo, posta, faksvb.) kesinlikle kabul edilmiyor. 2018-2019 sezonunda Kadınlar 1. 2. ve 3.Ligi'nde yer alan takımların, 2018-2019 Yıldız Kızlar veya Genç Kızlarkategorilerinden en az birine katılmaları gerekiyor. Bu zorunluluğa uymayankulüplere takip eden sezonda uygulanmak üzere (-6) puan silme cezası verilecekolurken 2019 - 2020 sezonunda Kadınlar 3. Ligi'ne yeni dahil olacak kulüplerinde 2018-2019 Genç veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonalarından herhangi birinekatılmaları şartı bulunuyor. Katılmayan kulüpler Kadınlar 3. Ligi'nealınmayacak. (HABER: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15