KMBGC'DEN 'AĞGÜRBÜZ'E KINAMA!

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Yönetim Kurulu üyeleri, ‘Işıklı Tosun Baba’ lakabıyla bilinen ve sosyal medyada Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un yeniden aday gösterilmemesini sert bir dille eleştirdikten sonra gelen tepkiler üzerine ‘medya beni gaza getirdi’ diyerek basın mensuplarını hedef göstermesini kınadı.

KMBGC'DEN 'AĞGÜRBÜZ'E KINAMA!

Kent kamuoyunda AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen ‘IşıklıTosun Baba’ lakaplı Mehmet Ağgürbüz, geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye BaşkanıFatih Mehmet Erkoç’un AK Parti tarafından yeniden aday gösterilmemesine tepkigösteren bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Paylaşımında iseBaşkan Fatih Mehmet Erkoç’un hizmet adamı olduğunu ve AK Parti GenelMerkezi’nce haksızlık yapıldığını, bunu yapanların başında ise AK Parti GenelBaşkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın geldiğini belirtmişti. Kısa sürede kentgündemine oturan videonun tepki çekmesi üzerine ışık hızında çark edenAğgürbüz, sonrasında ise bir video daha çekerek, özür dilemiş ve medyanınkendisini gaza getirdiğini ifade etmişti. Ağgürbüz’ün medya mensuplarını hedefgöstermesi sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC)Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamayla kınadı.

 

“BASIN MENSUPLARIMIZAYAPILACAK HER TÜRLÜ OLUMSUZ GİRİŞİMİN KARŞISINDAYIZ”

KMBGC Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklama şu şekilde;“Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı video ile kentte adetainfiale yol açan ‘Işıklı Tosun Baba’ lakaplı Mehmet Ağgürbüz, kendince AK Partitarafından yeniden aday gösterilmeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız SayınMehmet Fatih Erkoç’u desteklemiş, düşünmeden yaptığı konuşmayla kentimizinönemli siyasetçilerini de zan altında bırakmıştır. Kentimizin en önemlisiyasetçilerini zan altında bırakmanın yanı sıra basın mensubu arkadaşlarımızıda hedef gösteren Mehmet Ağgürbüz isimli şahsın bu davranışını kınamak lüzumudoğmuştur. Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak Mehmet Ağgürbüzisimli şahsı kınıyor, basın mensuplarımıza yapılacak her türlü olumsuzgirişimin karşısında olacağız.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15