KMBGC'DEN KEV'E ZİYARET!

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara’da faaliyet gösteren Kahramanmaraş Eğitim Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

KMBGC'DEN KEV'E ZİYARET!

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ArslanDeveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmaküzere Ankara’ya çıkarma yaptı. Ankara’da İlk olarak TBMM İçişleri KomisyonuBaşkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’i, ardındanise AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’i ziyaret eden KMBGC heyeti,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a daAK Parti’deki makamında bir ziyaret gerçekleştirmişti. KMBGC heyetininAnkara’daki son durağı ise Kahramanmaraş Eğitim Vakfı oldu. KMBGC heyeti, Ankara’dafaaliyet gösteren, özellikle de Kahramanmaraşlı öğrencilerin en büyükdestekçisi olan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı’na çalışmalarından dolayı teşekkürziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası Kahramanmaraş Eğitim Vakfı BaşkanMahmut Bayazıt, vakfın faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, ziyaretlerinedeniyle Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ArslanDeveboynu ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

 

“HEMŞERİLİK RUHUNUCANLI TUTUYORUZ”

Ankara’da Kahramanmaraşlıların hemşerilik ruhunu canlıtutmak adına çalıştıklarına dikkat çeken Mahmut Bayazıt, “ÖncelikleKahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti üyelerine hoş geldiniz demekistiyorum. Sizleri görünce Kahramanmaraş’ı görmüş kadar sevindik, mutlu olduk.Şeref verdiniz. Biz Ankara’da Kahramanmaraş Eğitim Vakfı olarakhemşerilerimizin birlik ve beraberliğini tesis etmek, sosyal dayanışmayısağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Bunun yanında ilimizdengelen ihtiyaç sahibi 100 civarında öğrencilerimize karşılıksız burs ödemekteyiz.Ayrıca bu 250-300 çocuğumuza sağ olsun Piserro Yönetim Kurulu Başkanı Ali RızaKısakürek’in destekleriyle giyim yardımı yapmaktayız. Yine öğrencilerimizibelli bir restoranda toplayarak birbirleri ile tanışıp kaynaşmalarınısağlıyoruz, yeme ve içmenin dışında hemşerilik ruhunu canlı tutmayaçalışmaktayız. Ayrıca ilimizin tarihsel, kültürel değerlerini araştırıyoruz, önplana çıkarıyoruz. Bununla ilgili çeşitli raporlar hazırlayarak ilgili yerleretakdim etmekteyiz. En son ilimizin eğitim konusuyla ilgili bir raporhazırlayarak Milli Eğitim Bakanlığı’na takdim etmiş bulunmaktayız” ifadelerinikullandı.

 

“KUŞLUK YEMEĞİYLEBİRLİKTE OLUYORUZ”

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı olarak çeşitli sosyal aktivitelerdüzenlediklerini anlatan Bayazıt, “Bunun yanında Ramazan aylarında iki defaiftar verdik, piknikler düzenlemekteyiz. Her ayın ilk Pazar günü belli birrestoranda 2 bin 500 hemşerimizi kuşluk yemeği adıyla bir araya getiriyoruz. Bukuşluk yemeğinin birçok faydasını görüyoruz. Büyük kentlerde ziyaretler,temaslar çok zor ve müşkülat teşkil ettiğinden her ayın ilk Pazar günü tümhemşerilerimizle belli bir yerde toplanıyoruz. İyi gününde, kötü günündebirbirimizden haberdar oluyoruz ve bu da bizi çok mutlu ediyor” dedi.

 

“12 ŞUBAT’TAANKARA’DA TÖREN YAPIYORUZ”

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümüolan 12 Şubat’ı Ankara’da da törenlerle kutladıklarına değinen Bayazıt, “Bununyanında biz her sene ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 12Şubat’ta Anıtkabir’de güzel bir tören yapıyoruz, anı defterine duygu vedüşüncelerimizi aktarıyoruz. Aynı gün Hacı Bayram’da şehit ve gazilerimizinruhu için mevlit okuturuz. O günün anısına 12 Şubat’ta Edik isimli bir dergiyayınlarız bu ücretsiz olarak Kahramanmaraş’ta 10 bin adet olarak dağıtımıyapılmaktadır. Her sene 12 Şubat’ta bu dergimizin dağıtımını yapmaktayız.Ayrıca Kahramanmaraş’ta bizim şubemizi açtık. Çünkü vakıf olarak 92 tanemütevelli heyeti üyemiz var, bunun 22 tanesi Kahramanmaraş’ta ikametetmektedir” şeklinde konuştu.

 

“İLİMİZİN TURİZMELÇİLERİYİZ”

Kahramanmaraş’lıların Ankara’daki temsilcileri ve turizmelçileri olduklarını dile getiren Bayazıt, sözlerine şu şekilde devam etti, “Birde vakfımızın ayaklarının güçlü olması lazım. Bunun için Kahramanmaraşbağlantımızın çok güçlü olduğuna inanıyorum. Tabi Kahramanmaraş’takihayırseverlerin, iş adamlarımızın vakfımıza daha fazla destek vermelerinibekleriz. Çünkü bizler Ankara’da aynı zamanda ilimizin temsilcileriyiz, turizmelçileriyiz. Bunun için de güçlü olmak zorundayız. Biz Kahramanmaraş’ta çeşitlietkinlikler yaptık, geçen sene sağ olsun Aksu TV’nin de katılımıyla Başkonuş’tabir çalıştay gerçekleştirdik. O çalıştayın neticelerini de görüyoruz. Çeşitlipaneller, sempozyumlar düzenlemek üzereyiz” ifadelerini kullandı.

 

“İŞ ADAMLARIMIZDANDESTEK BEKLİYORUZ”

Kahramanmaraşlı iş adamlarının öğrenciler yararına faaliyetgösteren STK ve vakıflara destek vermeleri gerektiğini belirten Bayazıt, “TümKahramanmaraşlıların bizim gibi sivil toplum örgütlerine destek vermelerinibekliyorum. Özellikle vakıf statüsünde olan vakıflarımızın bir hayır kuruluolduğunu ve Kahramanmaraş’ın çocuklarının çok iyi eğitim görmelerinin yanı sıraiyi bir öğretim dönemi geçirmeleri için bizlere destek vermeleri lazım. Budesteği de sağ olsun iş adamlarımız vermeye çalışıyor. Ben isterim ki vakıfkanalıyla Kahramanmaraşlı çocuklarımız en iyi şekilde giyinsin, en iyiokullarda okusun, cebinde para eksik olmasın, maddi sıkıntı çekmesin. Bununiçin de biz aracıyız, aracılık yapıyoruz, destek veriyoruz. 102 çocuğa bursvermek çok kolay bir şey değil. Mütevelli heyetimiz olarak emekli insanlarız,bir iki çocuğa burs vermeye çalışıyoruz. Ama isterim ki bizim bine yakınKahramanmaraş’ta müteşebbislerimizin olduğunu duyuyoruz, ikişer çocuğa bursverseler iki bin çocuk eder. Kahramanmaraşlı iş adamlarının bu desteğiçocuklarımızdan esirgemeyeceğine inanıyorum” dedi.

Ziyarete, KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu, Başkan YardımcısıMehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Genel Sekreter Serdar Erdoğanyılmaz, üyeler MehmetTaş, Erol Öner, Ökkaş Saatçi ve Mahmut Beyaz katıldı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 


Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15