KMBGC'NİN ANKARA ÇIKARMASI

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

KMBGC'NİN ANKARA ÇIKARMASI

2011 yılında Kahramanmaraş siyasetine giriş yapmasınınardından kente kazandırdığı birbirinden önemli yatırımlarla vatandaşların datakdirini kazanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve KahramanmaraşMilletvekili Mahir Ünal’a, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti(KMBGC) Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ‘teşekkür’ ziyaretigerçekleştirdi.

2004’ten bu yana gerçekleşen tüm seçimlerde AK Parti’ninseçim kampanyasını hazırlayan strateji ekiplerinde yer almasının yanı sıra 2011Genel Seçimleri’nde Kahramanmaraş Milletvekili seçilerek kent siyasetine hızlıbir giriş yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş MilletvekiliMahir Ünal, üstlendiği birbirinden önemli görevlerle Kahramanmaraş’ın en güçlüsiyasi aktörü konumunda bulunuyor. 64. Hükümet’te Kültür ve Turizm Bakanlığıgörevine gelmesiyle birlikte de kent halkının uzun süren bakan hasretinisonlandıran Ünal, şuan ise AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel BaşkanYardımcılığı göreviyle hem ülkesi hem de memleketi için gayret ediyor. HemTürkiye hem de Kahramanmaraş siyasetinin önemli isimlerinden biri olan Ünal’a,Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti heyetinden duygulandıran birziyaret gerçekleştirildi. Mahir Ünal’ı AK Parti Genel Merkezi’ndeki makamında ziyareteden heyet, ‘Kahramanmaraş’ı yeniden hayal ediyoruz’ sloganı çerçevesinde kentekazandırdığı yatırımlar için teşekkür etti. Ziyaret sonrası ülke ve yerelgündemine dair açıklamalarda bulunan Ünal, medyanın önemine değinerek, “Medyaolarak hepinizin bir arada olması ve hepimizin derdinin Kahramanmaraş olmasıçok önemli. Çünkü sizler medya olarak halkın dilisiniz, sözüsünüz” dedi.

 

“YEREL MEDYAYLA YAKINDAN ÇALIŞACAĞIZ”

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti YönetimKuruluna yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkür eden Ünal, “Bu ziyaretinözellikle bir teşekkür ziyareti olması beni ayrıca mutlu etti. Medyamız,gazetecilerimiz Kahramanmaraş’ımız için çok önemli ve kıymetlidir. Bu şekildemedya olarak hepinizin bir arada olması ve hepimizin derdinin Kahramanmaraşolması çok önemli çünkü sizler medya olarak halkın önemli dilisiniz, sözüsünüz.Halkın taleplerini, duyarlılığını kamuoyuyla paylaşıyorsunuz bundan dolayıbugün burada tanıtım medya başkanlığımızda sizleri ağırlamış olmaktan bizlerson derece memnun olduk. İnşallah önümüzdeki süreçte de AK Parti Tanıtım veMedya Başkanlığı olarak diğer illerde olduğu gibi yerel seçimler de doğasıgereği yerel medyayla da yakından çalışmayı gerektiriyor. Bundan sonrakisüreçte sizlerle daha yakın çalışmalar içerisinde olacağız” ifadelerinikullandı.

 

“EXPO 2023 TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRACAK”

Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanı BekirPakdemirli’nin katılımıyla tanıtımı yapılan EXPO 2023’ün turizm açısından kenteciddi anlamda değer katacağını değinen Ünal, “Kahramanmaraş’a geçen günlerdeTarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile geldiğimizde Bakanımız birçokmüjde vermişti. Kahramanmaraş’ımız Cumhuriyetimizin 100. yılında uluslararasıçapta en büyük etkinliklerden birisi olan EXPO 2023’ü aldı. Bu proje  Kahramanmaraş için yaklaşık 3 milyonziyaretçi anlamına geliyor. 60 ülkeden insanların Kahramanmaraş’a gelmesi,Kahramanmaraş’ı tanıması anlamına geliyor. Biz Kahramanmaraş’ımızın turizminicanlandırmak istiyorduk. Kahramanmaraş turizminin hem Türkiye ölçeğinde hem deuluslararası ölçekte tanınırlık, bilinirlik ve ziyaret anlamında güçlenmesianlamına geliyor. İnşallah 2023 yılına kadar özellikle EXPO 2023 ile ilgiliyapacağımız çalışmalar hem Kahramanmaraş’ı tanıtacak hem deKahramanmaraş’ımızın turizm potansiyelini ciddi anlamda arttıracak” şeklindekonuştu.

 

“TEŞKİLATIMIZ ÖZGÜR İRADESİNİ YANSITACAK”

AK Parti’nin 18 Kasım Pazar günü yapacağı temayülyoklamasına da değinen Ünal, sözlerini şe şekilde tamamladı, “Pazar günüyapılacak olan temayül yoklamasını dijital anlamda ilk defa gerçekleştireceğiz.Bu bir takım spekülasyonları da önleyecek çünkü temayül bittiğinde 81 ilintemayül sonuçları anlık olarak Cumhurbaşkanımızın önünde olacak. Sayımolmayacak, elektronik ortamda gerçekleştirilecek ve her bir arkadaşımızkararını özgür iradesiyle oraya yansıtacak. Bizim burada görmek istediğimiztemel şey öncelikle teşkilat mensuplarımızın yani il yönetim kurulu, kadınkolları, gençlik kolları ve ilçe teşkilatları burada teşkilat mensuplarımızınözgür iradesiyle düşüncelerinin genel merkezimize 81 ilde yansıması bizim içinçok önemli. Bu temayül ile bunu gerçekleştirmiş olacağız inşallah.”  

Ünal, son olarak AK Parti’nin üç dönem kuralını yerelseçimlerde uygulayacağını belirterek, “Cumhurbaşkanımız bu 3 dönem konusu ileilgili bir açıklama yapmıştı. Bu konuda biz 3 dönem kuralını uygulayacağız”dedi.

Ziyarete, KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu, BaşkanYardımcısı Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Genel Sekreter Serdar Erdoğanyılmaz, üyelerMehmet Taş, Erol Öner, Ökkaş Saatçi, Mahmut Beyaz ve Ahmet Güneçıkan katıldı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sonaerdi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15