KMTSO'DA ENDÜSTRİ 4.0 PANELİ YAPILDI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) üyelerine yönelik eğitim programları yoğun şekilde devam ediyor. Bu kapsamda, Endüstri 4.0 ve robot teknolojileri konusunda şirketlerin kurumsal kapasitesini artırmak açısından çok önemli bir panel gerçekleştirildi.

KMTSO'DA ENDÜSTRİ 4.0 PANELİ YAPILDI

KMTSO, güncelgelişmeler çerçevesinde özel sektörün bilgi alma kapasitesini güçlendiriyor.Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapılan “Endüstri 4.0Paneli” sanayi sektörlerinin üretim teknolojilerindeki değişime adaptasyonunuhedefliyor.

 


Endüstriderobotlaşma hızla ilerliyor. İlk olarak, önde gelen endüstri kuruluşlarınca ağıriş gücü gerekli olan alanlarda ve riskli istasyonlarda robotların kullanılmasıylabaşlayan süreç, rutin işlerde insandan daha verimli çalışan robotların yeralmasıyla devam etti.  Yakın zamanda iserobotlar arası bağlantılar kurularak büyük verilere anlık ulaşım sağlandı. Bu daşirketlerin karar hız ve esnekliğini artırdı.

 

Günümüzteknolojisinde ise, sanayinin bir sonraki aşaması olarak düşünülen tekrarlıolmayan işlemleri yapabilecek, kendi kendine öğrenebilen yapay zeka ve yapaybilinç üzerinde çalışılıyor.

 

Bu gelişmelereışık tutmak amacıyla, KMTSO’da düzenlenen 2 günlük “Endüstri 4.0 Paneli”nde, “Firmanız,daha rekabetçi, verimli, esnek ve hızlı olan endüstri geleceğinin ne kadargeçmişinde? Planladığınız makine teçhizat yatırımlarında geleceğe yönelik hangiözellikler olmalı? Tekrarlı işlemleri robotik sistemlere devredip, insanişgücünü kalite kontrol, araştırma ve geliştirme bölümlerinde kadrolaştırmanınkatma değeri nedir? İşletmenizin mevcut durumu, endüstri 4.0’a ne kadar uyumlu”sorularına yanıt arandı.  

 

Panelekonuşması olarak katılan Umut Akın “Robotlu Proses Teknolojileri” konusundabilgi verirken, Ali Sami Gözükırmızı “Yapay Görme ve Robot Görme Teknolojileri”ve “Kamerada Endüstri 4.0 Uygulamaları”, Burak Örenel “Endüstri 4.0’a GeçişSürecinde İnnovatif Çözümler”, Tamer Bekiroğlu “Proses Otomasyonunda SıcaklıKontrolü ve Basınçlı Hava Şartlandırma”, Halil Karakelle “EndüstriyelOtomasyonda Yeni Trendler ve Endüstri 4.0’a Geçiş”  ve Fatih Arslan ise “Endüstri 4.0 SahaYönetimi” başlıkları altında sunum yaptı.

 

Panel ile eşzamanlı olarak Oda fuayesinde yeni robotik teknolojilere yönelik ürünler desergilendi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37