KMTSO'DA 'YENİ NESİL DIŞ TİCARET' EĞİTİMİ YAPILDI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), üyelerinin kurumsal kapasitesini ve ihracat organizasyonunu desteklemeye devam ediyor.

KMTSO'DA 'YENİ NESİL DIŞ TİCARET' EĞİTİMİ YAPILDI

KMTSO Eğitim Salonunda gerçekleştirilen program ile 2 günboyunca, KMTSO üyelerine yönelik ‘Yeni Nesil Dış Ticaret’ Eğitimi eğitimiyapıldı. 

Günümüzde, ticaretin en büyük sermayesinden olan müşterive rakip analiz bilgilerinin, bilişim temelli bir sistem ve analiz verilerinedayandırılması kaçınılmaz hale geldi.

Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) Projesi kapsamında uygulamalıolarak yapılan eğitim, aynı ürün grubunu üreten dünyadaki rakipleri nerelere vene kadara satıyor, hangi pazarlarda Türk firmaları daha etkin, büyüyen veküçülen pazarlar nerelerdir, hedef pazardaki potansiyel müşterilerin iletişimve finansal bilgilerine nereden ulaşırım” gibi sorulara cevap veriyor.

Bu program ile birlikte potansiyel müşteriler hakkındabilgiler, analizler, pazar hakkında analizler, ürünün pazardaki yeri hakkındabilgiler ve hepsinden ötesi de yurtdışındaki rakipler hakkında bilgi veanalizler elde ediliyor.

Program, 15 kişi ile sınırlı olarak gerçekleştiriliyor vekatılımcıların kendi dizüstü bilgisayarları ile katılımı gerekiyor.

Eğitimde, “büyük veriden basit stratejiye” yaklaşımıyla,geleneksel araştırmalardan daha verimli ve sistematik olan “Hedef pazar, ürünveya müşteri matrisi” yöntemiyle raporlama yapılıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15