KMTSO MESLEK KOMİTESİ BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), sektörlerin sorunlarını görüşerek çözüm yolları aramak, meslek komitelerinin etkinliğini artırmak ve komiteler arasındaki işbirliği kabiliyetini geliştirmek üzere Meslek Komitesi Başkanları İstişare Toplantısı düzenledi.

KMTSO MESLEK KOMİTESİ BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıya, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, KMTSO Başkan V. ŞahinBalcıoğlu, KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Şirikçi, Adnan Toprak ve ErdalKanbur, Meclis Başkan Yardımcısı M. Akif Gölcü ile 29 Meslek Komitesininbaşkanları katıldı. Kent ekonomisi için stratejik konuların istişare edildiğitoplantıda sektörlerin geleceğini ilgilendiren konular hakkındadeğerlendirmeler yapıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan KMTSO Başkanı Serdar Zabun, yıldabir defa bir araya gelerek meslek komiteleri ile fikir alışverişini ve diyaloğucanlı tutmak için bu organizasyonları tertip ettiklerini ifade ederek “Tek biramacımız var,  Kahramanmaraş’a hizmetetmek. Sizler de bu kutsal görevde bize destek oldunuz. Şehrimiz için hizmetüretmemiz lazım. Meslek komitelerimizde sektörlerle ilgili tüm sorunları masayayatırıp ilgili makamlara ulaştırmak üzere bizlere yardım etmeniz çok önemli.AmacımızKahramanmaraş’ın kahraman insanlarına daha modern, daha güçlü bir şehir ve dahayüksek bir yaşam kalitesi sunmak. Şehrimizin ekonomide daha üst sıralarayükselmesi adına Odamızın tüm organları ile birlikte bir bütün olarak çalışmasınınçok önemli olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Bugün gelinen seviyenin, iş dünyasını temsil etme noktasındagösterilen başarının meslek komitelerinin, Meclis’in ve Yönetim Kurulu’nun gayretleriile elde edildiğini söyleyen Zabun, şöyle konuştu: “Kahramanmaraş Ticaret veSanayi Odası, kaliteli ve hızlı hizmet kabiliyetini güçlendirerek, temsilgücünü artırarak yoluna devam etmektedir. Özel sektörün sorunlarını, şehrimizintaleplerini, en etkili biçimde, zamanında ve doğru adımlarla her fırsatta veher platformda dile getiren, çözüm arayan, şehrimizin sanayisinden turizmine,tarımdan çevreye her alandaki acil konuların takipçisi olan bir oda olaraksizlerle birlikte tüm gücümüzü ortaya koymak sureti ile çalıştık, çalışmaya dadevam ediyoruz.”

Hizmeti üyelerin ayağına getirdiklerinin altını çizen Zabun,“İhtiyacı olduğu her an üyemizin yanındayız. Yatırımda, üretimde, finansmandave ihracatta, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizinyanındayız. Hizmeti üyemizin ayağına getirdik. Türk Standartları Enstitüsü,Kredi Garanti Fonu, İşkur Hizmet Noktası, Üye İlişkileri Ofisi, EximbankBürosu, Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi gibi birçok yenilikçi hizmet birimleriile üyelerimizin işlerini kolaylaştırmaya, iş dünyamızın enerjisini üretim veihracata daha fazla yoğunlaştırmasına vesile olacak hizmetleri geliştirmeyegayret gösteriyoruz.” dedi.

KOBİ’lerin acil finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzeredüşük faizli kaynak sağladıklarını hatırlatan Zabun, “Kahramanmaraş Ticaret veSanayi Odası olarak şehrimizin ihracatını, rekabetçiliğini geliştirirken aynızamanda, düzenlediğimiz fuarlar ve sempozyumlarla bu gelişimi sürdürülebilirhale getirmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ın tanıtımı konusunda da buorganizasyonlar şehrimize büyük bir ivme kazandırmaktadır.” şeklinde konuştu.  

KMTSO Yönetim Kurulu Başkan V. Şahin Balcıoğlu ise yaptığıkonuşmada, her meslek komitesinde 5 ila 7 üye bulunduğuna dikkat çekerek “Mümkünsetoplantılarınızı daha kalabalık yapın. Sektördeki diğer arkadaşlarınızla aranızdakonuşup sorunlarını Yönetim Kuruluna bildirin. Hep birlikte olup meselelerinçözümü için uğraşılır, gayret edilir, sonuç alınır, alınmama ihtimaline karşıngelecek yıl milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, bakanlarımızın enazından akıllarında kalacak bir etki bırakır. Benim önerim, herkes işadamı,herkesin işi kendine, bunu hepimiz biliyoruz. Meslek komitesi toplantılarınıaklınıza geldiği bir gün yapmak yerine her ay belli bir gün belli bir zaman dilimindeayarlayabilir siniz.” şeklinde konuştu.

KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Toprak ise “İnşallah butoplantımız hayırlara vesile olur, güzel bir birliktelik oldu. Biz seçimdenhemen sonra Yönetim Kurulu olarak bir araya geldik, önümüzdeki 4 yıllıkstratejik planımızı belirledikten sonra kendi içimizde komiteler oluşturarakgörev dağılımı yapıldı. Bu komitelerle birlikte sizlerin öneri ve görüşleridaha hızlı ve etkin şekilde değerlendirilecek ve aksiyon alınacak. Sizinaldığınız kararlar hakikaten bizim için çok önemli. Siz ne konuşuyorsanız, negörüşüyorsanız, ne karar alıyorsanız bunların tamamı rapor olarak YönetimKurulu’nun önüne geliyor Yönetim Kurulu da kendini bir program dahilindesorunların çözümü hususunda çalışmalar yürütüyor.” dedi.

Toplantıda Meslek Komitesi başkanları söz alarak sektörlerintaleplerini ve yaşanan sorunları gündeme getirerek çözüm yolları konusundadeğerlendirmeler yapıldı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15