KOM ŞUBEDEN DEV FETÖ OPERASYONU!

Kahramanmaraş polisi tarafından 7 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda TSK içerisinde kara ve jandarma kuvvetlerine mensup halen aktif görevde olan 10 astsubayın gözaltına alındığı öğrenildi.

KOM ŞUBEDEN  DEV FETÖ OPERASYONU!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve OrganizeSuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY Silahlı TerörÖrgütünün askeri yapılanmasına yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.Kahramanmaraş merkezli olarak 7 farklı ilde geniş kapsamlı düzenlenen operasyonda10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.  

Alınan bilgiye göre, Dün sabah saatlerinde başlayan genişkapsamlı operasyonda Kahramanmaraş KOM Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ/PDY silahlıterör örgütünün ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan TSKiçerisindeki kara ve jandarma kuvvetlerine mensup halen aktif görevde olanastsubaylardan oluşan hücrelere yönelik 10 şüphelinin yakalanması amacıyla 7farklı ilde eş zamanlı operasyon yaptı.

Kahramanmaraş, Hakkari, Şırnak, Mardin, Malatya,Adana,Mersin illerini kapsayan operasyonda halen aktif görev yapan 10Astsubayın yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi. Kahramanmaraş veElbistan'da yakalanan şüphelilerin ise Şırnak ve Şanlıurfa'da görev yaptığıöğrenildi.


Şüphelerin evinde yapılan aramada çok sayıda dijital delileel koyulurken, diğer illerde yakalanan şüphelilerin operasyon merkezi olanKahramanmaraş Emniyet Müdürlüğüne getirildiği bildirildi.

HABER: ÖMER FARUKSALMAN

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17