''Kooperatifçilik'' konulu resim yarışması Kahramanmaraş derece yaptı

Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ''Kooperatifçilik'' konulu resim yarışmasında, Kahramanmaraşlı öğrenciler ilk 3'e girdi. 

''Kooperatifçilik'' konulu resim yarışması Kahramanmaraş derece yaptı

Ticaret Bakanlığının 9 Eylül - 8 Kasım 2019 tarihleri arasında başvurularını aldığı ve 68 ilden resimlerin gönderildiği kooperatifçilik konulu resim yarışmasının sonuçları açıklandı. Çeşitli kategorilerde yapılan değerlendirmede 13 ilde hiç dereceye giren öğrenci bulunmazken, 13 ilden sadece birinci çıktı. Kahramanmaraş'ta ise Akçakoyunlu İlköğretim okulu öğrencileri ilk 3'e girdi.

Kahramanmaraş'tan katılan 56 farklı eser arasından, Akçakoyunlu İlköğretim Okulu öğrencileri Fatma Kevser Aksen, Kifayet Ela Dipçik ve Abdullah Elcuk'un eserleri ilk üç sırayı aldı. Dereceye giren öğrencilerin Resim Öğretmeni Erden Usanmaz'ın da başarısı plaketle ödüllendirildi.

Programda konuşan Ticaret İl Müdürü Ahmet Uçar, ''Siz bizim geleceğimiz, umudumuz ve ışığımızsınız. Resim öğretmenimizin ilgisi ile birleştirerek tam da konumuz kooperatifçilik, bir elin nesi var iki elin sesi var atasözümüz gereği, yüreklerini ve güçlerini birleştirerek kooperatif kuran üyelerimizin oluşturduğu böyle bir yarışmada okulumuz öğrencileri başarılı sonuçlar aldı'' dedi.

Onikişubat ilçesi kaymakamı Serkan Keçeli" Kooperatif konusu çok önemli ve değerli bir konudur. Bizim ülke olarak halkımıza iyi anlatmamız çocukluktan itibaren gençlerimizin kafasına bir şeyler yapabilmenin mümkün olabileceğini güzel sonuçlar doğuracağını anlatmamız gereken konuların başında geliyor. Ticaret bakanlığı çok güzel program yapmış. İnşallah gelecekte sizlerin arasından çıkan insanlar bir araya gelip büyük kooperatifler, büyük şirketler, ortaklıklar kurarak ülkenin çok güzel gelişmesine katkı sağlayacak işler yaparsınız. Öncelikle öğrencilerimize teşekkür etmek istiyorum.

En başta o şanlı bayrağımıza bakarak İstiklal Marşı canlı bir şekilde okuduğunuz için çok kolay bir şey değildir, bant kaydı olmadan böyle canlı bir şekilde uyumlu bir şekilde birçok okulumuzda göremiyoruz. İstiklal Marşımızı gönlünüze kalbinize zihninize işleyerek vatan sevgisi vatan sevdasıyla gurur duymanızı istiyorum. En başta buraya davet alırken dediler ki il il yarışma yapıldı ildeki yarışmanın ödül töreni yapılacak, iyi dedim dağınık dığınık muhtemelen diğer ilçelerden de olacaktır. İlçe olarak zaten Onikişubat olarak bütün madalyaları kapmış olmaktan da ilçe kaymakamı olarak da gurur duydum.

Ayrıca ilçemize teşekkür ediyorum ama Onikişubat olarak da kalmamış birde bir tane okulumuzdan 3 derece birden birleşince sizlere de şunu söylemekten kendimi alıkoymayacağım tamam birinciliği aldınız, ikinciliği aldınız da el insaf diğer okullara niye bir şey bırakmıyorsunuz. Yeter ki siz başarıların hepsini toplayın hepinize çok teşekkür ediyorum. Başta okul müdürümüz idarecilerimiz ve resim öğretmenimiz olmak üzere emek harcayan bu programı düzenleyen, düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, "Özellikle sizleri cesaretlendiren, teşvik eden ilimizdeki 50'den fazla katılım içerisinde 1. 2. ve 3üncülüğü bir okulda toplamayı başaran okul Müdürümüze ve Müdür yardımcılarımıza ve bu konudaki gayretlerinden dolayı ilgili öğretmenimize çok teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. Gerçekten hiçbir emek zayi olmuyor, hiçbir başarıda tesadüfen elde edilmiyor. Üzerine düşen sorumluluğu öğretmenimiz yapmış, okul yöneticimiz takip etmiş sizlerde gayret etmişsiniz ve ilimizi temsil eden resimlerimizde buradan çıkmış. Bu başarıdan dolayı sizleri tebrik ediyorum sizleri spora, sanata, bilime hep duyarlı olmanızı temenni ve tavsiye ediyorum. Tabi bütün bunları yanında her şeyden önce; evet bilim adamı olacağız, spor adamı olacağız, sanat adamı olacağız ama hep en önemlisi adam olacağız. İyi insan olacağız iyi insan olmak için de güzel ahlak ve terbiyemizi hep muhafaza edeceğiz. Bu gayretiniz ve hassasiyetiniz için okul yöneticilerimiz başta olmak üzere, öğretmenlerimizin her birine bütün gayret sarf eden herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Programa, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini temsilen Kunduracılar Odası Başkanı Ali Köfte katıldı.  

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane