KÖY ÖĞRETMENLERİNE ÖĞRENCİLERDEN GÜL HEDİYESİ

Kahramanmaraş’ta bir grup üniversite öğrencisi, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle köy okullarındaki öğretmenlere gül hediye etti.

KÖY ÖĞRETMENLERİNE ÖĞRENCİLERDEN GÜL HEDİYESİ

Eğitim alanındafarklı çalışmalar yapan ‘İyilik Atölyesi’ adlı bir grup üniversite öğrencisi,farkındalık oluşsun diye Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi’nde bulunan 3farklı kırsal mahalledeki okulları ziyaret etti. Öğrencilerden oluşan grup,öğretmenler günü nedeniyle okullarda eğitim veren öğretmenlere yaklaşık 20 adetgül dağıttı.


  Grup olarakeğitim alanına hizmet etmekten mutlu olduklarını söyleyen Sena Aşkar, “Bugünöğretmenler günü nedeniyle 3 köy okulu belirledik ve öğretmenlerimize gülvereceğiz. Grup olarak eğitim anlamında görme engelli okullara gidiyoruz,elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahibi okullara gidip okulları boyuyoruz vekitap okuma gibi etkinlikler yapıyoruz” diye konuştu.

  Özellikle kısalkesimde çalışan öğretmenlerin hatırlanması amacıyla onları ziyaret ettiklerinisöyleyen Ali Çayır, “Kırsal kesimlerde hizmet veren okullardakiöğretmenlerimizin karşılaştıkları zorluklar daha fazla olduğu için, onlarındeğerli hissetmeleri açısından ve farkında olmaları açısından onurlandırmak mahiyetindeziyaret ettik. Öğretmenlerimize gösterdikleri ilgi ve alakalardan dolayıteşekkür ediyoruz, onlara günleri nedeniyle gül hediye ettik” diye konuştu.

 

  ‘Öğretmenler gününedeniyle çiçekçilerin iş temposu arttı’

  Diğer taraftan,24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle çiçekçilerde yoğun iş temposuna girdi.Veliler ve öğrencilere çiçek satışı yapan

  Muzaffer Demirisimli esnaf, ortalama 50 ile 70 lira arasında çiçek çeşitleri satıldığınısöyledi.

  Demir, “Bu yıl 24Kasım hafta sonuna geldi işlerimiz arttı. Veliler, öğrenciler ve üniversiteöğrencileri geliyor çiçek almaya. Bu yıl teraryum, orkide, buket ve arajmangibi çiçekler rağbet görüyor. Bizde 3 lira ile 300 lira arası çiçekler bulunurancak ortalama 50 ile 70 lira arası öğretmenlere çiçekler hazırlıyoruz” diyekonuştu. (İHA)

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15