Köy okulunda robotik kodlama sınıfı

Sınıfta öğrenciler tasarladıkları robotları kodluyor

   Köy okulunda robotik kodlama sınıfı

  Okul müdürü Çangal: "Öğrencilerimizindüşünce becerilerinin gelişmesini hedefliyoruz"  

 Kahramanmaraş’ta birköy okulunda robotik kodlama ve Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM)sınıfı açıldı.  

  Kahramanmaraş’ınGöksun ilçesi Değirmendere Mahallesi Prof. Dr. Mehmet Sağlam İlk veOrtaokulu’nda açılan robotik kodlama ve STEM sınıfı öğrencilerden büyük ilgigörüyor.

  Okul müdürü AdemÇangal ve öğretmenler tarafından başlatılan çalışmalar sonrası, bir sınıftamamen teknolojik cihazlarla donatılarak öğrencilerin imkanlarına sunuldu.

  Ana sınıfından sonsınıfa kadar bütün öğrencilerin girip eğitim alabildiği robotik kodlamasınıfında, öğrencilerin problem çözme yetenekleri, hareketli model ve robotlargeliştirmeleri hedefleniyor.

  Geleceğin mesleğininrobotik kodlama olduğunu söyleyen okul müdürü Adem Çangal, sınıfın açılmasındaemeği geçenlere teşekkür etti. Çangal, “Bölgemizi eğitim ve bilim merkezihaline getirmeyi amaçlıyoruz. Yeni çağın alfabesi olacak olan kodlamaeğitimini, öğrencilerimize vermeyi hedefledik. Bu bağlamda Kahramanmaraş’tahiçbir okulda olmayan Robotik Kodlama Atölyesi ve STEM sınıfını bir köy okulunakurduk. Kodlama eğitimiyle birlikte öğrencilerimizin algorotmik düşüncebecerileri, problem çözme yetenekleri, hareketli model ve robotlargeliştirmelerini hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerimizi geleceğehazırlayacağız. Bu sınıfı kurmadan önce kaynağımız hiç yoktu ve zorlanmamızarağmen Göksun Belediyemiz ve iş adamlarımızın kapılarını çalarak bu sınıfımızıaçtık” dedi.

  Hem eğlenip hem deöğrendiklerini söyleyen 8’inci sınıf öğrencisi Gökmen Şahan ise, “Bu atölyedeeğlenceli bir şekilde robotik kodlama sitemlerini öğreniyoruz. Güzel çalışmalarhazırlıyoruz. Okul öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

  

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15