KPPS HEYECANI YAŞANDI

Memurluk hayali kuran milyonlarca ön lisans mezunu, büyük umutlarla Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girdi. Tüm yurtta olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da sınav heyecanı yaşandı.

KPPS HEYECANI YAŞANDI

Kamu kurum veya kuruluşlarında memur olmak, KPSS puanıüzerinden yapılan alımlara başvuru yapabilmek için altın anahtar niteliğindeolan sınavda yaklaşık 1,5 milyon kişi ter döktü.

Kahramanmaraş’ta sınava giren ön lisans mezunu Ömer SaidDemir, Yaklaşık bir yıldır bu sınava hazırlanıyordum. İstanbul GelişenÜniversitesinde Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünden mezun oldum. Sınavımıniyi geçtiğini düşünüyorum. Hayalim kamu kurum veya kuruluşlarında memurolmaktır. Sınavda genel yetenek bölümü genel kültür bölümüne göre daha kolaydı.İnşallah herkes bu sınavda iyi bir sonuç alır” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş’ta büyük umutlarla sınava giren Atilla Şakacıise, En büyük hedefim memur olmaktır. 3 yıldır bu sınava hazırlanıyordum.İnşallah bu yıl iyi bir sonuç alacağım. Sınavda genel yetenek bölümünün genelkültüre göre daha kolay olduğunu düşünüyorum. Allah herkesin gönlüne göreversin” açıklamaları ile sözlerini tamamladı.

HABER: MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15