KSÜ, Adını Gururla Taşıdığı Sütçü İmam'ı Dualarla Andı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), adını gururla taşıdığı Milli Mücadele Kahramanı Sütçü İmam’ı, vefatının 96. yılında Çınarlı (Bektutiye) Cami bahçesinde yer alan kabri başında andı.

KSÜ, Adını Gururla Taşıdığı Sütçü İmam'ı Dualarla Andı

Çınarlı (Bektutiye) Cami bahçesinidolduran KSÜ personel ve öğrencileri, inancından aldığı güçle namusuna eluzatan düşman karşısında kahramanca duran Sütçü İmam’ı dualarla andı. Sütçüİmam ve milli mücadele kahramanlarının ruhu için KSÜ öğrencileri ve üniversitepersoneli tarafından okunan hatimlerin duası Cuma namazı sonrasında İlahiyatFakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Genç tarafından yapıldı.

Anma programı kapsamındagerçekleştirdiği konuşmaya Milli Mücadele kahramanı Sütçü İmam’ı rahmet veşükranla anarak başlayan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, “İsmini gururlataşıdığımız Milli Mücadele ateşini yakan Sütçü İmam’ı Hakka yürüyüşünün 96.yılında bir kez daha gururla anıyoruz. Geçmişimizi, köklerimizi unutmamaya,gençlerimize unutturmamaya çabalıyoruz. Geleceğin bilgi ve teknolojisiyledonatılmış, köklü kültür ve medeniyetimize bağlı, ülkemizin hak ettiğinoktalara ulaşması için çalışan ve üreten nesiller yetiştirmek en büyükhedefimiz. Sütçü İmam’a ilk kurşunu sıktıran ruhu, düşmana geçit vermeyen MilliMücadele ruhunu öğrencilerimize aşılamak, bu ruhu ilk günkü heyecanıylasürdürmek azim ve kararlılığındayız.” diye konuştu.

Rektör Can, Sütçü İmam’ınvefatının yıl dönümü münasebeti kapsamında yapılan program vesilesiyle MilliMücadele’nin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd etti.

Program çerçevesinde Sütçüİmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur da bir konuşma yaparak anma programınıdüzenleyen başta Rektör Prof. Dr. Niyazi Can olmak üzere KSÜ ailesineteşekkürlerini sundu.

Yapılan konuşmalar ve edilenduaların ardından KSÜ Rektörlüğü tarafından anma programına katılanlara çeşitliikramlarda bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15