KSÜ'de Eğiticilerin Eğitimi Programı Başlatıldı: Eğiticilerin Eğitimi Programının İlki Rektör Can'ın Katılımıyla Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) 2018-2022 Stratejik Planında yer alan hedefler doğrultusunda üniversitemiz akademik personeline yönelik ölçme-değerlendirme, çağdaş eğitim yöntemleri ve kişisel formasyon konuları gibi alanları kapsayan Eğiticilerin Eğitimi Programı’nın ilki üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

KSÜ'de Eğiticilerin Eğitimi Programı Başlatıldı: Eğiticilerin Eğitimi Programının İlki Rektör Can'ın Katılımıyla Gerçekleştirildi

EğitimFakültesinde gerçekleştirilen eğitim programının açılışında konuşanüniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, hem eğitim veren hem de eğitmekatılan öğretim elemanlarının programa gönüllü olarak iştirak etmelerinin sonderece memnuniyet verici bir husus olduğunun ifade etti.

EğiticilerinEğitimi Programı’nın esas itibariyle “Paylaşım Semineri” olduğunu belirtenRektör Can, “Bu program, farklı disiplinlerde akademik kariyerini sürdürenhocalarımız bir araya getiren önemli bir program. Hepimizin birbirimizden öğreneceğişeyler var. Bizim amacımız gerekli şartları sağlayıp, karşılıklı öğrenme ortamısunarak, disiplinler arası etkileşime katkıda bulunmak. İnanıyorum ki bu eğitimprogramları çağdaş eğitim ve öğretim metotlarının üniversitemiz genelindeuygulamaya konulmasına dolayısıyla nitelikli ve kaliteli eğitiminyaygınlaştırılmasına olanak sağlayacaktır.” dedi.

EğiticilerinEğitimi Programının ilk oturumunda Eğitim Fakültesi Dekanı ve EğiticilerinEğitimi Program Koordinatörü Prof. Dr. Nail Yıldırım program hakkındakatılımcılara bilgiler verdi.

İlkgrup eğitimlerine Orman Fakültesi öğretim elemanları katılırken, 3 gün devamedecek program kapsamında; “Bir Disiplin Olarak Eğitim”, “Mühendislik Eğitimi”,“Probleme Dayalı Öğrenme”, “Öğretim İlke ve Yöntemleri”, “Olumlu Sınıf OrtamıOluşturma”, “Öğrenci Hak ve Ödevleri”, “Öğrenme Stilleri”, “İletişim”, “ÖğretimTeknolojileri”, “Yetişkin Eğitimi” ile “Ölçme ve Değerlendirme” konularındaeğitimler verilecek.

Eğitimprogramına katılım sağlayan akademik personele eğitim programının sonundakatılım belgesi verilecek. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15