KSÜ'DEN BİR İLK SAMER AÇILDI

Türkiye’de İlk Kez Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bünyesinde Siyer-i Nebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAMER) açıldı

KSÜ'DEN BİR İLK  SAMER AÇILDI

KahramanmaraşSütçü İmam Üniversitesi ülkemizde bir ilke imza attı. Kısa adı (SAMER)olan Siyer-i Nebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, 19/11/2018tarihli Resmi Gazete’de yönetmeliğinin yayımlanmasıyla resmen açıldı.

Bir süredirsivil-akademik bir inisiyatif olarak Prof. Dr. Şaban Özʼün rehberliğindeçeşitli ilmî faaliyetlersürdürmekte olan Siyer Araştırmaları Topluluğu, bundan böyle çalışmalarını Siyer-iNebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAMER) bünyesinde sürdürecek.

KahramanmaraşSütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın açılmasına büyük önemverdiği Siyer-i Nebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin faaliyetegeçmesiyle birlikte ülkemiz Siyer alanında ilk kez bu seviyede faaliyetgösterecek resmi bir kuruluşa sahip oldu. Kahramanmaraş Sütçü İmamÜniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdürecek olan Merkez’in Siyeraraştırmalarına yeni bir ivme kazandırması bekleniyor. Hz. Peygamber’in hayatının ilmî bir titizlikleele alınıp değerlendirilerek topluma ve ilim dünyasına sağlıklı bilgi akışınınsağlanması zorunluluğunun karşılanmasına yönelik olarak akademik çalışmalar  gerçekleştirecek olan SAMER’de ayrıca düzenlenecekolan çeşitli türdeki organizasyonlarla halka hitap eden faaliyetlerin degerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15