KSÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ YENİ DÖNEMDE ÖĞRENCİ ALACAK

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde öğrenci alacağının müjdesini verdi.

KSÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ YENİ DÖNEMDE ÖĞRENCİ ALACAK

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Daha önceki yapılan çalışmalarsonucunda Diş Hekimliği Fakültemize önümüzdeki dönem öğrenci alıyoruz. Eylüldealıyoruz. Eylül’de artık bu üniversite tercihlerinde KSÜ’ diş hekimliğifakültesini tercih etmek isteyenlere buradan duyuruyoruz” dedi. Diş HekimliğiFakültesi’ne ilaveten yeni bölümlerin de açılabileceğini ifade eden Can, öğrencilerlesürekli diyalog halinde olduklarını dile getirerek şöyle konuştu:“Öğrencilerimle her an her vesileyle iletişim halindeyiz. Onları dinleyenyöneticiler var, rektör var, rektör yardımcıları var. Bu öğrencilerimizin enmutlu olduğu şeylerden biri. Öğrencilerimiz en çok üniversitemizde sosyalkültürel etkinlikler olsun, diyor. O da bir müjdemiz olabilir. Bahar şenlikleriplanlıyoruz. Bu şenlikleri organize edecek komisyonumuzu oluşturduk. Muhtemelende Mayısı’n ilk haftalarında olacak. Öyle bir düşünce var.”

CAN: KSÜ’DE HER AYŞENLİK HAVASINDA GEÇMELİ!

Üniversiteyi sadece eğitim kurumu olarak değil aynı zamandabir yaşam merkezi konumuna getirmek istediklerini kaydeden Rektör Can, her ayınşenlik havasında geçmesi yönünde çalışmalar yapacaklarını belirterek şuaçıklamalarda bulundu: “Biz hassaten üniversitemizin her ayının bir şenlikhavasında geçmesini aslında planlıyoruz. Öğrenciler bunu çok arzuluyor. Burasıbir yaşam merkezi olsun, çocuk dersin dışında dinlensin, dersin dışındaeğlensin, çocuk dersin dışında hemen üniversite sınırları dışına çıkmaçabasında olmasın. Bunu önemsiyoruz. İşte bugün 50 civarında bir öğrencitopluluğu var. Bu topluluklar için ben aktif olsun talimatını verdim. Tabi butalimattan da öte yani öğrencilerimizin sahiplenmesiyle alakalı bir şey. Benözellikle biz bir organize yapalım gelsin öğrenciler dinlensin, eğlensindenziyade öğrencilerimiz organize etsin istiyorum. Kendileri organize ettikleri etkinlikleribizlere sunsunlar istiyorum. Ben sürekli öğrencilerimizin arasındayım. Öğleyemeklerini beraber yiyoruz öğrencilerimizle. Kimi zaman öğretimelemanlarımızla beraber yiyoruz. Onlardan birebir taleplerini topluyoruz. Vekomisyonumuz bu talepleri değerlendiriyor.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15