KSÜ Orman Fakültesinde 'Üniversite-Sanayi Buluşması' Konulu Konferans Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından kariyer günleri kapsamında “Üniversite-Sanayi Buluşması” konferansı düzenlendi.

KSÜ Orman Fakültesinde 'Üniversite-Sanayi Buluşması' Konulu Konferans Düzenlendi

KSÜOrman Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Kanat Konferans Salonunda gerçekleştirilenkonferansın açılış konuşmasını Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ahmet Tutuş yaptı. 18 yıllık bir geçmişe sahip olan Orman EndüstriMühendisliği Bölümünün bu yıl 14. mezunlarını vereceğini hatırlatan Tutuş,kendini en iyi şekilde yetiştiren öğrencilerin sektörde kolaylıkla işbulabildiğine dikkat çekti.

Açılışkonuşmasının ardından KSÜ Orman Fakültesinden mezun olarak sektörde çalışanisimler tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.

Konferansınilk konuşmacısı KSÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünün ilk mezunlarındanolan, Gaziantep İhracatçı Mobilyacılar Derneği Başkanı ve Pınar Mobilya sahibiAyşe Pınar Tümüklü, mobilya sektörü ve sektördeki ithalat-ihracat oranlarınailişkin bilgiler verdi.

SağlamcılarOrman Ürünleri A.Ş. Üretim Müdür Yardımcısı Kağan Aslan da levha üretimi vesektörün genel durumuna ilişkin bilgiler verdi. ‘Egonun mühendisliğin en büyükdüşmanı’ olduğunu ifade eden Aslan, yeni mezun mühendislerin masa başı işhayali kurmadan önce sektörün inceliklerini bizzat sahada deneyimlemelerigerektiğini söyledi.

KahramanmaraşKağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hamur Hazırlama Şefi Tamer Sözbir de kağıt sektörüve Türkiye’de kağıt sanayinin genel durumuna ilişkin bilgiler paylaştı.

Konferansınson konuşmacısı Gaziantep Petek Kontrplak A.Ş. Üretim Mühendisi Mahmut Çiftçioldu. Çiftçi, kontrplak üretim aşamaları ve sektörün güncel durumuna ilişkinkatılımcıları bilgilendirdi.

Konferanssunumlarının ardından Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Mengeloğlu, konferansıgenel hatlarıyla değerlendirdi. Öğrencilerin mezun olduktan sonra sektörde işbulmaları için çaba sarf ettiklerini ifade eden Dekan Mengeloğlu, öğrencileremühendisliğin temel prensiplerini öğrenerek kendilerini en iyi şekildegeliştirmeleri tavsiyelerinde bulundu.

Konferansınsonunda konuşmacılara Dekan Mengeloğlu ve fakülte öğretim üyeleri tarafındanteşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15