KSÜ ve İŞKUR İşbirliğiyle Gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Tamamlandı

KSÜ ve İŞKUR İşbirliğiyle Gerçekleştirilen 2018 Güz Dönemi KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Tamamlandı

KSÜ ve İŞKUR İşbirliğiyle Gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Tamamlandı

KahramanmaraşSütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ ve KahramanmaraşÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliğinde 2018 güz döneminde gerçekleştirilenKOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

RektörCan, üniversitemiz ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan GirişimcilikEğitim Programı Tip İşbirliği Protokolü kapsamında Üniversitemiz Kariyer veGirişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) aracılığıyla 2018 Ekim veAralık ayları arasında 20 gruptan oluşan toplam 344 girişimci adayımıza KOSGEBUygulamalı Girişimcilik Eğitimi verildiğini belirtti.

KAGİMMüdürü Doç. Dr. Ali Haluk Pınar ise “girişimcilik destek programında”değişikliğe gidildiğini, yeni bir destek programı olan “girişimciliğigeliştirme destek programının” KOSGEB tarafından 2019 yılından itibarenuygulamaya konulacağını, bu programda verilen desteğin miktarının ise gelenekselgirişimciler için 60.000 TL’ye kadar, ileri girişimciler için ise 360.000 TL’yekadar ulaşabildiğini ifade etti.

KOSGEBDestek programının amacı, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgive becerilerini geliştirmek, başarılı iş planlarını/iş modelleriniödüllendirmek, girişimcilik ekosisteminde yer alan aktörler arası işbirliğiniarttırmak, yeni kurulan işletmelerin en kırılgan oldukları dönemde hayattakalma oranının arttırılmasına katkı sağlayacak yapıların ve ulusal plan veprogramlar doğrultusunda yeni işletmelerin kurulmasını ve sürdürülmesinisağlamak olarak belirtilmekte olup, konu hakkında detaylı bilgiye https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/6835/girisimciligi-gelistirme-destek-programi  web adresindenulaşılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15