Küçük Yusuf'un büyük sevgisi

Kedi üşümesin diye montunu kedinin altına serdi

  Küçük Yusuf'un büyük sevgisi

Kahramanmaraş’ta ilkokul 3. sınıf öğrencisi Yusuf ZiyaOğulluk'un, okul bahçesinde yerde yatan kedinin altına üşümesin diye montunusermesi görenlerin takdirini topladı.

  Onikişubat ilçesiŞehit Fatih Gök İlkokulu’nda yaşanan olayda, zil çaldıktan sonra öğrencilerokuldan çıkmaya başladı. O sırada okulun bahçesinde bir kedinin yerde yattığınıgören ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi Yusuf Ziya Oğulluk, üzerindeki montuçıkararak yerde yatan kedinin altına serdi. Durumu fark eden okul müdürüMenderes İmalı ise duygulanarak öğrencisinin o anını fotoğrafladı.

  Soğuk havada kedininüşümemesi için altına montunu serdiğini ve bir müddet sonra aldığını söyleyenYusuf Ziya, “Okul çıkışında kedimize baktım. Kedinin üşüdüğünü fark ettim veüzerimdeki montu çıkarıp kedinin altına serdim. Kedinin üşümesi gidince demontumu geri aldım. Tüm insanların sokak hayvanlarına iyi davranmasınıistiyorum” diye konuştu.

  Yusuf'un yaptığıdavranıştan dolayı duygulandığını dile getiren okul müdürü Menderes İmalı,“Okulumuzda bin 20 tane öğrencimiz eğitim görüyor. Okulumuzun bahçesinde veiçinde dolaşan 2 tane kedimiz var. Bu kediler çocuklarımızdan korkmuyor veçocuklarımız ile oynuyorlar. Geçtiğimiz ay bir olay yaşadım ve kedinin altındakedinin montunu gördüm. Yusuf’un yaptığını öğrendim ve kendisine nedenyaptığını sordum. O da, 'kedi üşümesin diye montumu kedinin altına serdim'dedi. Biz, geçmişte mimarisinde kuşlar barınsın diye onlara yuva yapan neslintorunlarıyız ve nesillerimize de bu kültürün aktarılması lazım” ifadelerinikullandı.


                                         

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15