KULÜP BAŞKANLARI İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Şehrimizde faaliyet gösteren Amatör spor kulüp Başkanları iftar yemeğinde bir araya geldi.

Amatör Spor Kulüplerini KaynaştırmakAmacıyla Düzenlenen iftar yemeğinde Spor camiasının İlgisi büyük oldu. KevanhanSarayında gerçekleştirilen yemeğe TBBM İç İşleri Komisyonu Başkanı ve AK PartiKahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş büyükşehir BelediyeBaşkanı M. Fatih Erkoç, ASKF Başkanı Ergün Önal, TFF İl Temsilcisi Ali Kazancı,İl Tertip Komitesi ve spor Kulüpleri Başkanları katıldı. İlginin oldukça yüksekolduğu İftar Programında ASKF Başkanı Ergün Önal, her yıl geleneksel olarakAmatör Spor Kulüpleri ile iftar yemeğinde bir araya geldiklerini belirterek, “Amatörsporun gelişmesi için çok çalışmamız gerekiyor. Bu nedenle spor kulüplerinebüyük iş düşüyor. Alt yapıya önem vermemiz, daha aktif olmasız gerektiğinidüşünüyorum” dedi.


KERVANHAN TIKLIMTIKLIM

 Kahramanmaraş sporKulüpleri Federasyonu (ASKF) geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde biraraya gelen spor camiası kaynaşma fırsatı bulurken programa TBBM İç İşleriKomisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç,Kahramanmaraş büyükşehir Belediye Başkanı M. Fatih Erkoç, ASKF Başkanı ErgünÖnal, TFF İl Temsilcisi Ali Kazancı, İl Tertip Komitesi ve spor KulüpleriBaşkanları katıldı.


FİKİRALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

İftar yemeği sonrası masaları ayrı ayrı gezerek iftarageldiklerinden dolayı katılanlara teşekkür eden Askf Başkanı Ergün Önal, dahasonra koyu bir futbol sohbetine daldı.  Sporun,birlik, beraberlik, kardeşlik olduğunu söyleyen ASKF Başkanı Ergün Önal, “Buakşam burada bütün kulüplerimizin katılımıyla, spor adamlarımızın katılımıyla,spor ailesini birlik ve beraberlik içinde görmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.İnşallah bu birlik ve beraberlik böyle devam eder. Devam ettirmek de bizleringörevidir” dedi. 'Birlik, beraberlik kaynaşma’ adıyla düzenlenen yemeğekatılımın beklenenin üzerinde olduğunu belirten Kahramanmaraş ASKF BaşkanıErgün Önal, amatör spor camiasındaki birliği, beraberliği pekiştirmek vekaynaşmayı sağlamak amacıyla bu iftar yemeğini düzenledik diyerek, iftaryemeğine katılan herkese teşekkür etti.


“BİZ BÜYÜK BİRAİLEYİZ”

Burada kalabalık bir ortamda Sporun sevdasıyla buralarageldiklerini ifade eden ASKF Başkanı Ergün Önal, “Sayın vekilim, SevgiliBelediye Başkanım, Emniyet Müdür Yardımcım ve Cefakar Fedakar Spor KulübüBaşkanlarım hepinizi bu ulvi bir günde saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Hepimizkocaman bir aileyiz. Programımız biraz uzun olacaktır ancak sayın vekilimizinve belediye başkanımızın diğer bir programa katılmalarından dolayı erkenayrılmaları gerekiyor. Ancak bizden ayrılmadan önce bizlere verecekleri bazısözler bizim kendilerinden isteyeceğimiz bazı şeyler olmasına rağmen bizkendilerine yine bırakıyoruz emir demiri keser zihniyetinden hareketle bizkendilerine söz vereceğiz ama sayın başkanıma sayın vekilime bir fotoğrafgöstermiştim, O fotoğraf Kahramanmaraş Amatör evinin fotoğrafıdır, işte bizimhayalimiz oydu arkadaşlar sizlerinde katkısıyla Belediye Başkanımızın dakatkısıyla ordaki sözün yerine geleceğini hepinizin huzurunda ben sizleremüjdelemek istiyorum. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum sağ olun var olun”dedi.

“GENÇLERİMİZE SPORALIŞKANLIĞI EDİNDİRMEMİZ LAZIM”

Spor Kulüpleri ile bir arada olmanın mutluluğunuyaşadığını ifade eden KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yaptığı açıklamada, Saygıdeğer İç İşleri KomisyonBaşkanımız, Saygıdeğer Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanımız, Çok değerliDevlet Müdür Yardımcı arkadaşlarım Değerli Kulüp Başkanlarımız, Değerli SporcuArkadaşlarımız hepinize Ramazan Şerifinizi tebrik ediyoruz ibadetlerinizi kabuleylesin inşallah. Tabi spor camiasıyla da bir arada olmaktan büyük mutlulukduymaktayız. Burda çok cefakar fedakar abilerimiz var çocukluğumuzdan bu yanafutbolun içinde gördüğümüz çok değerli büyüklerimiz var. Tabi spor çok önemliaslında spor insanlar için bir alışkanlık haline gelmeli yani spor eğitimibeden eğitiminin temeli spor alışkanlığı. Bugün daha dinamik bir toplumistiyorsak daha hareketli daha mukaveti yüksek bir toplum istiyorsak bununtemelinde spor eğitimi var spor alışkanlığı var. Güçlü nesiller istiyorsakgeleceğe güçlü bir şekilde girmek istiyorsak çocuklarımıza, gençlerimize sporalışkanlığı edindirmemiz lazım adeta sporu böyle her gün çocuklarımızın birahlak haline getirilmesi gerektiğine inanan biriyim ben” dedi.


“BİRÇOK ÜLKEENSPOR ANLAMINDA GERİDEYİZ”

“Bu şehre belediye başkanı olduktan sonrada Amatör sporbaşta olmak üzere spora destek verme gayreti içindeyiz. Kulüp sayısınıarttırmaya çalışıyoruz şehrimizde çünkü halen Türkiye'deki lisanslı sporcusayısı bugün batı ülkelere nazaran çok geride. İnşallah biz her evde birlisanslı sporcu sloganıyla hareket ediyoruz onun içinde yaz spor okullarıaçıyoruz arkadaşlar bu yaz spor okullarında geçen yıl 43 bin çocuğumuzu evindenaldık servislerle güvenli spor ortamlarında spor yaptırarakdan yeniden evlerinebıraktık. İşte bu ilk adımı bu çocuklarda spor alışkanlığı oluşturma bundansonra sizin kulüplere gelip üye olacaklar. Daha sonra amatör ve profesyoneledoğru çıkacaklar. Geçenlerde bir gençlerimizin birine Alanyaspor talip olmuştu.Alanyaspor başkanı aradı beni çocuğumuzu istedi işte bende ona dedim bu çocuğuSüper Lig'de oynatacaksan inşallah verelim dedik çocuğu gönderdik hamdolsun çokda başarılı Mücahit isimli kardeşimiz burda mı kendisi bilmiyorum. Alanyasporda çok değerli inşallah gelecekte de Milli takımımızın kalesini koruyacakinancındayız. Bu bizi çok heyecanlandırıyor arkadaşlar yani özellikleşehrimizden profesyonel sporcuların çıkması çok önemli” dedi.

“AMATÖR EVİNİ ENKISA ZAMANDA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

“Birçok alanda belediye olarak çalışmalarımızı daha daarttırdık. İnşallah birazdan çok önemli müjde verece İç işler komisyonBaşkanımız Gençlik Spor Bakanlığımızla beraber ortak bir çalışmamız var. Arsasıbizden yapımı onlardan bunu ben söylemeyeyim Celallettin abi söylesin neolduğunu. 2018 içinde ihalesini yapacağız inşallah inşaatına 2018 itibariylebaşlamış oluruz inşallah değerli arkadaşlar. Yani 2019 da en geç 2020 deinşaatı biter. Düzenli tertipli bişey olacak arkadaşlar. Maraş'ta genç nufüsçok arkadaşlar inşallah gençlerimizi sporcu yapacağız. Ben aranızdanayrılacağım şimdi şehitlerimiz adına bir iftar programı var ona katılacağız.Arkadaşlar kusurumuza bakmayın Celallettin abi sayın milletvekilimiz saygıderiç işleri komisyon başkanımız ağabeyimiz ve şimdi sizlere müjdeyi deaçıklayacak. Hepiniz Allah'a emanet ediyorum. Allah sevdiklerinizle nice RamazanlaraBayramlara çıkmayı nasip eylesin inşallah. Hepinizi saygıyla selamlıyor hepiniziAllah'a emanet ediyorum” dedi.

 

 “DÜŞÜNCEMİZ KAYSERİ MODÜLÜNÜ UYGULAMAK”

Amatör spor Kulüplerinin bugün en sevinçli gün olduğunuifade eden veAmatör evin en kısa zamanda yapılacağına işaret eden Türkiye BüyükMillet Meclisi İç İşleri Başkanı Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş MilletvekiliCelallettin Güvenç, “Öncelikli olarak Allah oruçlarınızı kabul etsin. Hepinizehoşgeldiniz diyorum en kalbi duygularımla selamlıyorum. Şimdiden RamazanBayramınızı tebrik ediyor ailece huzur içerisinde bir bayram idrak etmeyiCenab-ı Hak hepimize nasip etsin. Ergün başkana çok teşekkür ediyorum. Güzelbir organizasyon Büyükşehir Belediye Başkanımız beklediğimiz müjdeyi verdinedir o Amatör evini yapacağız inşallah. Düşüncemiz Kayseri modülünü uygulamakama süratle Kayseriyi tekrar inceleyip projolerine Büyükşehir'imizFederasyonumuz bir baksın karar versin. İnşallah başkan ifade etti bu yılihalesini yaparız başlarız. Zaten benim kanaatim Spor Bakanımıza da önerim tümvilayetlerde amatörlerin rahatlıklar barınacağı malzemelerini koyacağıtoplanacağı ve antreman sahaları olan amatör evlerini onu Türkiye'de ilk olarakTayyip Erdoğan başlatmıştır. Bugüne kadar tamamlayamamış olmamız bir eksikliktir.Ama nerden başlarsak o kardır. İnşallah şehrimizde bunu yapacağız” dedi.

 

 “ŞEHRİMİZE BUTİK GÜZEL BİR STADYUMDÜŞÜNÜYORUZ”

Taraftarın merakla beklediği stad müjdesini veren TürkiyeBüyük Millet Meclisi İç İşleri Başkanı Komisyon Başkanı ve KahramanmaraşMilletvekili Celallettin Güvenç, “İkinci önemli bir müjdemizi de sizlerlepaylaşmak istiyorum. Maraş'a bir stad yapımıyla ilgili bütün gençtaraftarlarımızın özellikle ısrarla talepte bulunuyor idi. Bu konuda SporBakanımızla Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığımız görüşmeler veçalışmalar sonunda vardığımız karar şudur. Hanefi Mahçiçek Stadını tribünleriniher yerini yapalım üzerine karara vardık. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. 15 le20 bin kişilik arası butik güzel bir stadyum düşünüyoruz. BüyükşehirBelediyemiz Hanefi Mahçiçek stadı yerine protokolla spor bakanlığına verecekona karşılık da 12 Şubat Stadımızı bulunduğu bölümü bir millet bahçesiyapacağız. Hediyelik eşya dükkanların olduğu bankların bulunduğu güzel birbahçe yapacağız. Şehrimizin nefes alacağı bir yer olacak. İkisininde hayırlı veuğurlu olmasını diliyorum. Bu konuda ben spor bakanımızın gerekli tanıtımındabulunmasını çok arzu ettim ancak Rize'de seçim bölgesinde yoğun çalışmalariçerisinde dedi ki malasef bu yoğunlukta gelme şansım yok ama pazartesi günüGençlik Müdürü Eski Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı benim çok değerlidostum Mehmet Baykal ve ilgili genel müdür yardımcısı burda olacak. Pazartesigünü Büyükşehir Başkanımız Askf Başkanımız ve bende inşallah ıstaharat ederekhem 12 Şubat stadyumunda hem Hanefi Mahçiçek'de keşif yapacağız. Detaylarabakacağız. Nereye ne yapabilirimizin gözden geçirilmesini yaparak arkadaşlarıAnkara'ya göndereceğiz. Umut ediyorum ki bu yıl Hanefi Mahçiçek Stadının kapalıbölümünde kapalı tribününde karşı tarafında protokol bölümünde yapımınabaşlarız diye ümit ediyorum inanıyorum. Allah hayırlı eylesin. Spor demekamatör spor demek amatör ruh demek biz bunu her yerde söylüyoruz. Her yaşta herkesime spor diyoruz. Allah yardımcımız olsun. Bütün Kulüp Başkanlarını SporCamiasını hakemleri bu camianın fedakar cefakar elemanlarını siz değerlidostlarımı saygıyla selamlıyorum hepinizi Allah'a emanet ediyorum” dedi.

KULÜPYÖNETİCİLERİNDEN TEŞEKKÜR

ASKF’nin düzenlediği iftar yemeğine katılan kulüpyöneticileri ve spor adamları, ilin yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilenbu tür etkinliklerin kendilerini mutlu ettiğini ve kendilerine güç verdiğiniifade ederek, yemeği düzenleyen Kahramanmaraş ASKF yönetimine teşekkür ettiler.Kahramanmaraş Amatör futbolunda iyi günler çok yakında diyen Başkan Ergün Önal,iftara katılan tüm konukları bir araya toplayarak teşekkür etti ve onlarlabirlikte gecenin anısına bir hatıra fotoğrafı çektirdi. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15