KUPADA RAKİBİMİZ SÜPER

Ziraat Türkiye Kupasındakirakibimiz Süper Lig Temsilcisi Aytemiz Alanyaspor oldu. Kahramanmaraşspor'unda yer alacağı Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekimi TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonunda Kulüp temsilcileri ve TFF yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

KUPADA RAKİBİMİZ SÜPER

Çift maç eleminasyon sistemine göre oynanacak ZiraatTürkiye Kupası 5. Eleme Turunda, Kahramanmaraşspor  4, 5 ve 6 Aralık tarihlerinde,  Süper lig temsilcisi Aytemiz Alanyaspor  ile deplasmanda karşılaşacak.Kahramanmaraşspor rövanş maçını ise 18, 19 ve 20 Aralık 2018 tarihlerindeAytemiz Alanyaspor'u 12 şubat stadında konuk edecek.

İLK MAÇLAR 4, 5 VE 6 ARALIK

Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekimi; TFFHasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka KonferansSalonu'nda gerçekleştirildi. Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamışlı, GenelSekreter Kadir Kardaş, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ve kulüp temsilcilerikatıldı. Çift maç eleminasyon sistemine göre oynanacak Ziraat Türkiye Kupası 5.Eleme Turu'nda ilk maçlar 4, 5 ve 6 Aralık tarihlerinde, rövanşlar ise 18, 19ve 20 Aralık 2018 tarihlerinde oynanacak.

ALİ DÜŞMEZ: "SİVAS'TAKİFİNALİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK"

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez; kuraçekiminde şöyle konuştu:  "SayınBaşkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulumuzun selamlarıyla söze başlamakistiyorum. Güzel oyun tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye Kupası spor yaptığımyıllardan beri ilgimi çeken bir turnuva. Son zamanlarda güçlendirmeyeçalışıyoruz. Bizim görev süremiz boyunca Türkiye Kupası'nı kazanan takımlar;oldukları şehirlere çok büyük ivme kazandırmıştır. Ayrıca tarihe malolan çok önemliizler bırakmıştır. Maddi ve manevi şartların iyi olması için Türkiye FutbolFederasyonu Yönetim Kurulu olarak elimizden geleni yapıyoruz. 5 liginkatılımıyla ilk 4 turu bitirdik. 5. Turda 4 ayrı lig var. En alt ligden en üstlige kadar 44 maç canlı yayınlandı. Final maçının nerede oynanacağı öncekihafta açıklandı. Müsabaka Sivas'ta oynanacak. Tabiki bizim Sivas'ı seçmemizdebir anlam var. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna basamak temsil eden KurtuluşSavaşı'nın başlangıcı Sivas'ta 4 Eylül 1919 yılında gerçekleştirildi. Biz de2019'da bu finali, Sivas Kongresi'nin 100. Yılı sebebiyle Sivas'ta oynatmakistedik. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar aşamalarının gözler önüneserilmesi için böyle bir karar aldık. Bu finalin ülkemize çok değişik anlamlaryüklediğini düşünüyoruz. Bu turnuvada en iyi olan kazansın diyorum. Bu kuraçekiminin tüm camialara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu turnuvadaTürkiye Futbol Federasyonu ve Türk Futbolu'na destek olan Ziraat Bankası veTurkuvaz Medya Grubu'na teşekkür ediyorum."

Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamışlı da kura çekimindekikonuşmasında "Umarım Fair-Play çerçevesinde iyi bir turnuva olur. Herkesebol şanslar diliyorum" ifadelerini kullandı. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15