Kurtul'un son baskı kitabı yayınlandı!

Kurtul'un son baskı kitabı yayınlandı!

Kahramanmaraş'ın ünlü simalarından Makbule Nur Kurtul'un Son Baskı isimli kitabı yayınladı. Kurtul, kitabıyla ilgili Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

 Mütevazi, sıcakkanlı, biraz mahçup, içindeki çocuğu hep canlı tutan, yardımsever, samimi bir yazar. Eleştirilere açık, araştırmayı seven, sabit bir fikirde diretmek yerine, her türlü bilgiye açık, pes etmeyen güçlü kadın yazarlarımızdan biri artık M. Nur Kurtul…  Eğlenceli sohbetimizden birazda sizlere bahsetmek istedik.

Bize biraz kendinizden bahder misiniz?

21 Ağustos doğumluyum. Tipik bir aslan kızı olduğum doğrudur, yelelerimde ispatı. Beşkardeş olmanın avantajını yaşıyorum. 1 numara benim. Beni takip eden İsmail’ im, Zehra’ m, Elif’ im ve Ali Tuğrul’ um var. Yani iki adet erkek ve 2 tutam kız kardeşim mevcut. Baba tarafından bahçeci Ali Çavuşun torununun (Kadir Kurtul’ un) kızı. Anne tarafın dan Fatma soyundan Şule’ nin (balcı) kızı. Milliyetçilik duygusu aşılanan, Kahramanmaraş’ta doğdum. Bilmeyenler için özetle Akdeniz bölgesinde yaşayan sıcakkanlı varlıklar diyebiliriz. Kadirizm kuralları ile Koç Üniversitesinde Endüstri Mühendisliğini bitirdim. Biraz uzatmaları oynadım, kabulüm ama mühendislik onur listesine ismimi altın harfler ile yazdırdım. Memlekete hayırlı vatandaş olma uğrunda geri dönüş biletimi aldım. Ve akabinde aile şirketimizde 3 yıl IT direktörü olarak çalıştım. Sonrasında Bahçeşehir MBA ile taçlandırmak istedim ise de itiraf ediyorum sarmadı. Şimdi İskur Tekstil Enerjide Yönetim Kurulu üyesiyim. Hobi olarak atıcılık, okçuluk ve bateri çalışmanın yanında kara kartalın üstüne kimseyi tanımam.

Kitap yazmaya nasıl karar verdiniz?

9 yaşımda kendimce bir şeyler yazmaya başladım. Zaman geçtikçe yazmak bir şeyler üretmek, anlatmak kendini ifade etmek gibi oldu. Hayatın tüm stresinden uzaklaşıp dingin hissediyorsunuz. Ayrıca yazarken özgür ve bağımsızsınız, hayal gücünüzün ise sınırı yok… Tabi öyle hemen yazar olunmuyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15