KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden Kuzey Çevre Yolu’nun üçüncü etabında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

KUZEY ÇEVRE YOLU 3.ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Şehrin en doğusu Gaziantep yolundan başlayıp Kılavuzlu mevkiindeKayseri yoluna bağlanacak olan Kuzey Çevre Yolu şehrin doğusuyla batısınıbağlayacak.

Kuzey Çevre Yolunda birkaç noktada çalışmalar devamederken yolun tamamı yaklaşık 30 kilometrelik bir güzergâhı kapsıyor.

Onlarca iş makinesinin çok hızlı bir şekilde bölgedebirkaç yerde çalıştığı Kuzey Çevre Yolu’nda bir taraftan yol açma, bir taraftankayaların kırılması devam ederken bir taraftan da cephe duvar betonlarıdökülüyor ve kutu menfezleri konuluyor.

Kuzey Çevre Yolu’nda devam eden çalışmalarda birincietabında asfalt çalışmaları da tamamlanırken, ikinci etabında asfaltçalışmaları, üçüncü etabında ise yol açma ve menfez çalışmaları tüm hızıyladevam ediyor.

Havalimanı kavşağından başlamak üzere Kuzey Çevre Yolu’nabağlanacak olan 55 metre genişliğindeki yeni bulvarın tamamlanarak trafiğeaçılması ile Gaziantep yolu üzerinde yaşanan trafik yoğunluğu biraz azalırken,Kuzey Çevre Yolu’nun tamamlanması ile şehir içerisinde seyreden trafik rinkhatlarına aktarılacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17