KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milyonlarca öğrenciyi doğrudan ilgilendiren KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı. Eğitim öğretim hayatlarının devamlılığı için devletin burs, kredi desteğine ihtiyaç duyan öğrenciler müjdeli haber geldi. Kahramanmaraş’ta öğrenciler devletin sağladığı bu desteğin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Kahramanmaraş’ta okuyan binlerce üniversite öğrencisininbazılarına burs çıkarken bazılarına ise öğrenim kredisi çıktı. Burs çıkanöğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde okuyan öğrencilerdenbazıları  “Burs çıktığı için çokmutluyuz.  500 lira burs alacağız. Bundandolayı çok mutluyum. Ailemin maddi durumu iyi olmadığı için bu bursa çokihtiyacımız vardı. Allah devletimize zeval vermesin” açıklamalarındabulundular.

Burs çıkmayan ve öğrenim kredisi alan öğrenciler ise,Maalesef ki bize burs çıkmadı ve öğrenim kredisi alacağız. Burs çıkmasını çokistiyorduk. Fakat eğitim hayatımızı sürdürmek için bu öğrenim almak zorundayız.Üniversite bittikten sonra çalışıp aldığımız krediyi geri ödemekten başkaçaremiz yok” şeklinde konuştular.

2018 KREDİ VE BURSÜCRETİ NE KADAR?

Her yıl artış gösteren burs miktarı 500 lira olacak. 500liralık burs ve kredi ödemeleri, yeni yıl itibariyle başlayacak. Yeni yıldayüksek lisans öğrencilerinin 1000 lira, doktora öğrencilerinin ise 1500 liraburs ya da kredi ödemesi alacak.

HABER: MERT POLAT

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15