KYK Öğrencileri 1000 Fidanı Toprakla buluşturdu

Adıyaman’da, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenciler fidan dikti.

KYK Öğrencileri 1000 Fidanı Toprakla buluşturdu

Yüksek ÖğrenimKredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ve Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalananprotokol ile uygulamaya konulan “Her KYK'lı Öğrenciye Bir Fidan Dikimi Projesi”kapsamında, Adıyaman KYK yurtlarında kalan öğrenciler, Adıyaman Gölbaşıkarayolu Aşağıçöplü köyünde bulunan KYK Ormanı'na fidan dikti.

Kredi YurtlarKurumu İl Müdürü Sami Köroğlu, yaptığı açıklamasında, programa katılanöğrencilere teşekkür ederek, " KYK yurtlarında kalan her öğrenci adınafidan dikiminin sağlanması ve günümüzde küresel bir sorun haline gelen çevreproblemlerine yönelik olarak gençlerin farkındalığının artırılması amaçlıyoruz.Adıyaman Merkez ve Besni ilçemizin yurtlarından oluşan 350 kişiliköğrencilerimiz ve personellerimiz ile Adıyaman Gölbaşı Karayolu Aşağıçöplü’debulunan KYK Ormanında bin adet fidanı toprakla buluşturduk, ve bu yıl toplamdaüç bin adet fidan dikeceğiz. Hedefimiz her öğrenci içinbir fidan dikmek, çünkü onlar okullarını bitirip memleketlerine gittiklerindehatıraları Adıyaman’da yaşayacak." ifadelerini kullandı.

Fidan dikimietkinliğinin ardından KYK Ormanı alanında etkinliğe katılan öğrenciler ve KYKpersonellerine, ızgara köfte ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15