MADO ÇİN'DE KAHRAMANMARAŞ'I TANITIYOR!

Dünya markası olan ve dondurmada Kahramanmaraş’ın gururu olan MADO Çin’de düzenlenen bir fuara katılarak Kahramanmaraş dondurmasının yanı sıra Kahramanmaraş’ı da tanıtı. Çin Devlet Televizyonu ise önceki gün Kahramanmaraş’a gelerek Yaşar Pastanesinde canlı yayın yaptı.

MADO ÇİN'DE KAHRAMANMARAŞ'I TANITIYOR!

Kahramanmaraş’ın gururu olan MADO, şehri dünyaya tanıtmayadevam ediyor. 26 ülkede bayileri bulunan MADO’nun Kahramanmaraş'ın Turizmelçisi olduğunu belirten Mehmet Kanbur hedeflerininKahramanmaraş’ı tanıtmak olduğunu söyledi.

Önceki gün Çin Devlet televizyonundan gelen ekip TrabzonCaddesindeki Yaşar Pastanesinde Mehmet Kanbur ile bir röportaj yaparak canlıyayınladı.

Canlı yayın öncesi Kahramanmaraş’ın yerel basınınaaçıklamalarda bulunan Mehmet Kanbur, ‘’Biz MADO olarak Çin'in Şanghay ilindekifuara katıldık. Baktım ki İnsanların Kahramanmaraş'ı görmediklerini hissettimve bir Çin televizyonuna dedim ki, MADO olarak geliyoruz ama Türkiye'yi debiliyorsunuz ancak Kahramanmaraş'ı yeterince bilmiyorsunuz. Dolayısı ile Çindevlet televizyonunu Kahramanmaraş'a davet ettik’’ dedi.

Bizim gayemiz MADO'nun reklamını yapmak değil, Kahramanmaraş'ınreklamını yapmak diyen Mehmet Kanbur, ‘’MADO, Kahramanmaraş'ın Turizmelçisidir. Şuan da MADO'nun 26 ülkede yeri var. Bizim Çin'e gitmemiz kolay mı?Nasıl dondurmayı götürebiliriz? Çinli dondurmayı yiyecektir ama Çinli Maraş'ıgörecek mi? Bizim gayemiz Çinli'ye Maraş'ı göstermektir. Dolayısı ile ekibiburaya çağırdık. Birazdan burada canlı yayın yapacaklar. Buradan Dondurmaşovlarını canlı yayınla Çin'de aktaracaklar. Biz zaten dondurmayı orayagötürüyorduk. Ancak biz ne istedik? Gelsinler Türkiye'yi, Kahramanmaraş'ıgörsünler’’ dedi.

Kanbur daha sonra şöyle konuştu;  ‘’MADO artık Sadece Kahramanmaraş'ın bayrağıdeğil,  Türkiye'nin bayrağını dünyayaçıkarttı. Şu anda elhamdülillah hem Kahramanmaraş'ın hem Türkiye'nin bayrağı 26ülkede dalgalanıyor. MADO bu misyonu kendine üstlendi. Bundan sonra Dünya'daolmak hedefimiz. Dünya'yı buraya çağıracağız. MADO zaten yeterince anlaşılıyor.Biz Maraş'ı anlatacağız. Bu yüzden MADO Turizm elçiliğine devam ediyor.’’

2 yıldan beri Çin'de olduklarını belirten Mehmet Kanbur, ‘’Uluslararasıfuara girmemizde de gayemiz hem Kahramanmaraş'ı hem dondurmayı anlatmaktır. Şuanda Şanghay'da fuarda devam ediyor’’ dedi.

Çin Devlet Televizyonunun canlı yayın yaptığı esnada AtillaKanbur ve Erdal Kanbur’da yayına katıldı. Trabzon Caddesindeki vatandaşlardayayın esnasında yapılan Dondurma Şovunu izledi. Erdal Kanbur, dondurmanın nekadar esnek olduğunu ve sünebileceğini gösterirken, Çinli muhabirin tercümanınınboyu kadar dondurmayı uzattı. Renkli görüntüleri çevredeki vatandaşlarda ceptelefonu ile kaydetti.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15