MADO rotasını Tayland'a çevirdi! Bin şube açacak

167 yıl önce Maraş topraklarında doğan Mado, Maraş dondurmasının lezzetini dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki şubelerine yenilerini ekleyen Mado, Taylan’da yatırım yapma kararı aldı.

MADO rotasını Tayland'a çevirdi! Bin şube açacak

Tayland hükümet yetkilileriyle protokol imzalayarak bayilikanlaşmasına varan MADO, ülkede 5 yıl içinde bin şube açacak.

Türkiye’de geleneksel dondurma denince akla gelen ilk markaolan Mado, temsilcisi olduğu Maraş dondurma geleneğini modern üretim tesisi vekafe restoranlarıyla Türkiye ve Dünya ile buluşturuyor.

Türkiye genelinde 300’ün üzerinde, yurtdışında 21 ülkede 43şube ile Mado Türk bayrağını başka coğrafyalarda gururla dalgalandırıyor.

MADO’nun, en son Çin Halk Cumhuriyeti'nin güneyinde bulunanGuangzhou şehrinde açtığı şubesi dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı.

Çin’in ardından rotasını 69 milyon nüfuslu Taylan’da çevirenMehmet, Erdal ve Attila Kanbur kardeşler, Tayland hükümetiyle anlaşmaya vararakülke çapında bin’in üzerinde mağaza açacak.

Tayland’da ilk etap’ta 2 şube açacak olan MADO, 5 yıldabayilik sistemi ile bin’in üzerinde bir sayıya ulaşacak.

Yatırım projesiyle ilgili bilgi veren Mado Dondurma YönetimKurulu Üyesi Erdal Kanbur; “Taylan’a bayilik verdik. Taylan hükümetyetkilileriyle protokol imzaladık, o ülkeye yatırım yapacağız.” dedi.

Çin devlet televizyonunun MADO’da çektiği ‘DondurmaBelgeselinin’ yayınlanmasının ardından MADO’nun Uzakdoğu ülkelerindebilinilirliğinin arttığını aktaran Kanbur; “Çin’deki fuara gitmeden önce Çindevlet televizyonunu Kahramanmaraş’ta konuk edip, ilimizi ve dondurmayıtanıttık.

Fuardan sonra orada bizi görmüş ve Kahramanmaraş’agelmişler. Bizim amacımız gittiğimiz tüm dünya ülkelerine Kahramanmaraş’ımızınbayrağını götürmek ve ülkemize döviz girdisi sağlamak. Dünyanın tüm ülkelerindeyer aldığımızda ilimiz ve Türkiye’nin ismini duyuracağız.” diye konuştu.

“TAYLAN’DA BİN ŞUBE AÇILACAK”

Tayland’da 5 yıl içinde bin şube açacaklarını söyleyen ErdalKanbur; “Gelecek yıllarda buraya Çin’den ciddi anlamda turist akımı olacağınainanıyorum. Çin’de 3. Şubemizi açtık. Taylan’da 5 yıl içerisinde bin’in şubeaçacaklar. Bizde MADO olarak kendi öz sermayemiz olarak 2 şube açacağız.”  İfadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN KARİZMASI ARTACAK”

Uzakdoğu ülkelerinde MADO’nun marka değeriyle dondurmaüretimine bir kalite geleceğini ve Türkiye’nin karizmasının artacağını anlatanKanbur şunları kaydetti:

“Uzakdoğu ülkelerinde özelikle Çin’de dondurma üretimimerdiven altı dediğimiz sokak dondurmacıları tarafından yapılıyor. Biz asıldondurmayı oraya götürdüğümüzde daha fazla rağbet görecek. Kurumsal bir işletmeile Türkiye’nin Çin nezdinde karizması da artacak. Biz hizmet aşığıyız. Herzaman para düşünülmez. Zaten tek amacımız para olsa daha kolay yolardan dakazanılabilir. Ama biz zoru seçtik, daha da önemlisi dondurmacılık bizebabamızın vasiyeti. Hiçbir zaman bırakmadık, geçmişte yaptığımız dondurmayıteknoloji yardımıyla Çin’e kadar ulaştırdık. Bugün dünyanın 18 ülkesinde MADOvar, bunu daha da ileriye taşıyacağız. Bu Türkiye için de, Kahramanmaraş içindeciddi bir kazanç.” (Muttalip Akkuş)      

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15