Mahçiçek 'Bütün Engelleri Sevgi İle Aşacağız'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında tek engelin sevgisizlik olduğunu vurgulayan Başkan Mahçiçek, her bireyin bir engelli adayı olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi.

Mahçiçek 'Bütün Engelleri Sevgi İle Aşacağız'

“ Sağlığın herzaman öncelik olduğu yaşantımızda hepimiz birer engelli adayıyız. Bu yüzden ilkolarak yapılması gereken engelli kardeşlerimize yardımcı olmak ve empatikurmaktır. Bizler engelli kardeşlerimiz için düzenlediğimiz her programda veyaptığımız her projede tek engelin “SEVGİSİZLİK” olduğunu belirtiyoruz.Toplumları bütünleştiren sevgiye her daim ihtiyacımız var. Bizlerin birlik veberaberliğini devam ettirecek sevgi, ülkemizi her zaman bir adım daha öne taşıyacaktır.Bugün çok sağlıklı uyuyabilir, yarın sabah bir engelli olarak uyanabiliriz. Buyüzden aşmamız gereken ilk unsur sevgisizliktir.

OnikişubatBelediyesi olarak engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin daha kaliteli vehuzurlu bir hayat sürdürebilmeleri içi bu gelişime katkı sağlayacak projelerüretiyoruz.

Hizmetanlayışımız içerisinde öncelik verdiğimiz belediye hizmet binamızda bulunanengelli asansörü, hissedilebilir yürüme yolu ve hızlı iletişim sağlayacaklarısüper hizmet masası ile onlara en verimli şekilde destek veriyoruz.

Halen inşaatıdevam eden DOKMER (Down, Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi) ile engelli bireylerimizineğitimin yanı sıra kültür ve sanat alanlarında da gelişmelerine faydasağlayacak imkânlar sunmayı hedeflerken bir yandan da onları hayatakazandırmaya çalışacağız.

Yine bir diğerengelli kardeşlerimiz için hayata geçirdiğimiz projemiz KIYAM ( Kısa SüreliYaşam Merkezi) ile engelli bireylerimizin günlük bakım ihtiyaçlarınıkarşılarken, onların verimli zaman geçirmelerine katkı sağlayacağız.

İstiyoruz ki,engelli kardeşlerimiz ve aileleri herkes gibi eşit şartlarda toplumdabarınabilsin ve engeller birlik ve beraberlik duygusu ile aşılsın. Bu hissiyatve inanç ile her zaman engelli kardeşlerimizin ve ailelerin yanındayız. Bu özelgünde tüm vatandaşlarımızı engellilerimize karşı daha duyarlı, yardımsever vebirlik olmaya davet ediyorum. Engelli kardeşlerimizeRabbimden acil şifalar diliyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15