Mahçiçek 'Kahramanmaraş'ın Geleceğine Damga Vuracağız'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Kariyer Günleri kapsamında Doğa Koleji öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerle eğitim ve iş hayatına dair tecrübelerini paylaşan Başkan Mahçiçek, sorulara yanıt verdi.

Mahçiçek 'Kahramanmaraş'ın Geleceğine Damga Vuracağız'

Ayrıca öğrencilere Kahramanmaraş’a prestij kazandıracakEXPO 2023 Onikişubat Kahramanmaraş projesini anlatan Başkan Mahçiçek,EXPO’ların olimpiyatlar gibi uluslararası bir organizasyon olduğundan bahsetti.

EXPO 2023’ün ekonomi, politika, kültür ve sanat gibialanlarda Kahramanmaraş’a önemli oranda değer kazandıracağını belirten BaşkanMahçiçek, EXPO’yu uzun süre emek harcayarak 65 ülkenin onayıyla almaya hakkazandıklarından bahsetti. Türkiye’de düzenlenen en büyük 2. organizasyon olanEXPO 2023’ün büyük ses getireceğini belirten Başkan Mahçiçek, yapımı OnikişubatBelediyesi tarafından gerçekleştirilen Rekreasyon Alan içerisinde yer alacağınısöyledi.

Kahramanmaraş’ın tanıtım eksikliği olduğunu vurgulayanBaşkan Mahçiçek EXPO 2023 ile bu eksikliği gidereceklerini ve bütün dünyayaKahramanmaraş’ı tanıtacaklarını söyledi. EXPO 2023 ile en az 50 ülke ve en az 2Milyon insanın Kahramanmaraş’a gelerek, 192 gün sürecek organizasyonakatılacaklarını belirtti.

EXPO alanını 365 gün ayakta kalacak bir yaşam alanıhaline getirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Mahçiçek, Rekreasyon Alaniçerisinde yer alacak Kristal Lagün, Uğur Böceği ve Kelebek Müzesi,auqaparklar, tiyatro salonları, 284 adet hobi evleri gibi mekânlarla 365 günkullanılabilecek bir yaşam alanı olacağını ve işletme masraflarınıkarşılayacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş’ın geleceğine damga vurmak adına böyle birproje hayata geçirdiğini belirten Başkan Mahçiçek, bu alanla işsizlik oranınıda azaltacağını söyledi. Ekonomiye 700 ile 1 Milyon dolar arası katkısağlayacaklarını belirtirken, kentsel gelişim olarak Kahramanmaraş’ı üst düzeyetaşıyacaklarını söyledi.

Konuşmasının ardından öğrencilerle tek tek ilgilenerek,sohbet eden Başkan Mahçiçek, konferans sonundaöğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15