MAHÇİÇEK ÖĞRENCİLERE BÜYÜK BAŞARISINI ANLATIYOR

“EXPO 2023 Onikişubat Kahramamaraş”

MAHÇİÇEK ÖĞRENCİLERE BÜYÜK BAŞARISINI ANLATIYOR

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek KariyerGünleri kapsamında belirli periyotlarda öğrencilerle bir araya gelerek,tecrübelerini gelecek nesillere aktarıyor. Bu kapsamda Mesavip Lisesiöğrencileriyle bir araya gelen Başkan Mahçiçek gençler tarafından yoğun ilgigörüyor. Programda yaptığı konuşmasında başarıhedeflerinden bahseden Başkan Mahçiçek, öğrencilere mutlaka çok çalışmalarınıve kendilerine inanmaları gerektiğini söyledi.

Ayrıca uluslararası bir proje olan EXPO 2023’üKahramanmaraş’a kazandıran ve ulusal basında büyük ses getiren Başkan Mahçiçek,EXPO’nun anlamını öğrencilere aktarırken, Kahramanmaraş’ı dünyayatanıtacaklarını söyledi.

Rekreasyon Alan içerisinde yer alacak EXPO 2023 ileen 50 ülkenin Kahramanmaraş’a geleceğini ifade eden Başkan Mahçiçek, buorganizasyona en az 2 Milyon ziyaretçi geleceğini belirtti. 192 gün sürecekuluslararası etkinliğin aynı zamanda senenin 365 günü faaliyet gösteren biryaşam alanı olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, bu alan içerisinde 284 adethobi evleri, aquaparklar, kristal lagün, uğur böceği ve kelebek müzesi gibialanların da olacağını söyledi.

Türkiye’nin 2. kez bir EXPO’ya ev sahipliğiyapacağını ifade eden Başkan Mahçiçek, göreve geldikleri 2014 yılındakurdukları hayalleri inanarak gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ana teması “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” olanEXPO 2023 ile ulaşım ve turizm gibi alanlarda önemli düzeyde gelişmegöstereceklerini ifade eden Başkan Mahçiçek, istihdama %4 oranında katkısağlanacağını belirtti.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Başkan Mahçiçek,önceliğin doğru ve dürüst insan olmak gerektiğini belirterek, konuşmasınısonlandırdı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15