Mahçiçek Öğrencilere EXPO 2023 Onikişubat'ı Anlattı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Kariyer Günleri kapsamında Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere başarının sırlarından bahseden Başkan Mahçiçek, başarmanın yolunun inanmaktan geçtiğini belirterek, öğrencilere çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Mahçiçek Öğrencilere EXPO 2023 Onikişubat'ı Anlattı

Kahramanmaraş’ı2023 yılında dünyanın merkezi yapacak EXPO projesinden de bahseden BaşkanMahçiçek,192 gün sürecek uluslararası etkinliğin Kahramanmaraş’a milyonlarcaturisti getireceğini belirtti. Rekreasyon Alan içerisinde yer alacak EXPO2023’ün aynı zamanda senenin 365 günü faaliyet gösteren bir yaşam alanıolduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, bu alan içerisinde 284 adet hobi evleri, aquaparklar,kristal lagün, uğur böceği ve kelebek müzesi gibi alanların da olacağınısöyledi.


Kahramanmaraş’ınTürkiye’de 2. Kez bir EXPO’ya ev sahipliği yapacağını ifade ederek, bir dünyakenti olacağını belirten Başkan Mahçiçek, göreve geldikleri 2014 yılındakurdukları hayalleri inanarak gerçekleştirdiklerini söyledi.


Anateması “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” olan EXPO 2023 ile Kahramanmaraş’a enaz 50 ülke ve en az 2 Milyon insanın geleceğini ifade eden Başkan Mahçiçek,ulaşım ve turizm gibi alanlarda gelişeceklerini söyledi. Öğrencilere bu başarılarıdevam ettirmeleri gerektiğini de vurgulayarak, mutlaka hedef belirlemelerigerektiğini ve ülkeye ve ailelerine sorumlu olduklarını ifade etti.


Türkiye’ninnitelikli ve iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Mahçiçek,öğrencilere kendi yaşamından anılar anlatarak, bugünlere nasıl geldiğindenbahsetti. Öğrencilere birlik ve beraberlik olgusunun öneminden bahsederekcümlelerine devam eden Başkan Mahçiçek, gelecek nesillerin çok daha iyiprojelerle bu ülkeye katkı sağlayacağını ifade ederek, başarı dilekleriniiletti. Program sonunda öğrencilerle tek tek sohbet ederek, ilgilenen BaşkanMahçiçek, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından programını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane