Mahçiçek 'Sağlıklı Yaşamaya Özen Gösterelim'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Dünya Diyabet Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında “Spor Yapalım Sağlıklı Kalalım” sloganı ile sağlığın önemine dikkat çeken Başkan Mahçiçek, şu ifadelere yer verdi.

Mahçiçek 'Sağlıklı Yaşamaya Özen Gösterelim'

“14 Kasım diyabet hastaları için bir doğum gününiteliğinde değerlendirilmektedir. Maalesef ki, Türkiye’de azımsanmayacakderecede diyabet hastası ve adayı bulunmaktadır.


Son belirtilen rakamlara göre382 Milyon diyabetli tedavi görmektedir. Bu rakamın 2035 yılında 592 Milyonakadar ulaşacağı öngörülürken, sağlık hususunda tehdit altında olmamız bizlerison derece tedirgin etmektedir. Bu yüzden bizler de “Spor Yapalım, SağlıklıKalalım” anlayışı ile vatandaşlarımızı sağlıklı yaşama yönlendirmeye çalışıyoruz.Bugüne kadar spora 33 Milyon yatırım gerçekleştirdik. Yüzme havuzlarımız,Fitness Salonlarımız, Bisiklet ve Yürüyüş Yolumuz ve sitelerimizin bahçelerineyerleştirdiğimiz 615 Fitness Takımı ille vatandaşlarımıza kolay sporyapabilecekleri ortamlar hazırladık. Gelecek nesillerimizin daha hassas vebilinçli hareket etmesini istiyor, sağlıklı nesiller olarak yetişmeleriniistiyor ve bu hususta mücadele ediyoruz. Bu yüzden toplum olarak sağlıklıyaşama önem gösterilmesini istiyoruz. Dünya Diyabet Günü vesilesi ile tümhastalarımıza acil şifalar diliyor, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenniediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15