Mahçiçek ' Srebrenitsa Katliamında Hayatını Kaybeden Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyoruz'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 11 Temmuz 1995’te yapılan Srebrenitsa Katliamının 23. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mahçiçek ' Srebrenitsa Katliamında Hayatını Kaybeden Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyoruz'

Mesajında üzüntüsünü dile getiren Başkan Mahçiçek “Tam 23yıl önce bugün Bosna Srebrenitsa’da binlerce Müslüman acımasız bir şekildekatledildi. 11 Temmuz 1995 yılında, Birleşmiş Milletler’in ‘güvenli bölge’ ilanettiği Srebrenitsa’da BM Koruma Gücü askerlerinin gözlerinin önündegerçekleştirilen Srebrenitsa Katliamını büyük bir üzüntü ve acıyla yâdediyoruz.

İnsanlık tarihinin en acı soykırımlarından olanSrebrenitsa’nın bu acı hatırasına maalesef ki dünya şahitlik etmiştir.Müslümanlara karşı yapılan bu zulmün, bu işkencenin tarifi yoktur. Umutediyoruz ki, dünyada bu acılar son bulsun, barış sağlansın.

Onikişubat Belediyesi olarak “Gönüllerimiz BirSofralarımız Bir” Boşnakça “Jedno Srce Jedna Sofra” sloganı ile mübarek Ramazanayında Krupa Belediyesi ile birlikte 1000 kişilik bir iftar yemeğidüzenleyerek, Bosnalı kardeşlerimizle onların her zaman yanlarında olduğumuzubelirtmek adına bir araya geldik. Ve bundan sonraki süreçte de bu kardeşlikanlayışımız her daim devam edecektir.

Bu vesileyle, son dönem insanlık tarihinin en utançverici hadiselerinden biri olan bu katliamda hayatını kaybeden masum halka ve azizşehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Bosna halkına sabırlar diliyorum.”dedi. (HABER MERKEZİ)

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17