Mahir ünal; “kanayan yaraya merhem olacağız”

Mahir ünal; “kanayan yaraya merhem olacağız”

ASKF Başkanı Ergün Önal’ın “Amatör Ev Hayalimdir” diyerek başladığı ve sorunları ve talepleri anlattığı toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kanayan yaraya bizim merhem olmamız lazım. Sizin anlattıklarınız talep değil Devletimizin yapmaya çalıştığı ve yapması gereken projelere paraleldir” dedi.

Amatör Ev Projesini ilk defa duyduğunu ve bu talebin kendisine hiç gelmediğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Sporun yaygınlaşması için bütün gayreti gösterdiklerini ifade ederek, “Biz her zaman Amatör sporun yanındayız, Devletin, hükümetin ve yerelidarelerin bu politikayı geliştirmesi, desteklemesi gerektiğine yürekten inanıyoruz” dedi.

“DEVLET OLARAK SPORUN YAYGINLAŞMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Ziyarette spor kamuoyuna karşı bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Özellikle Amatör spora gönül veren herkesi yürekten kutluyorum. Bunu her ortamda meslek hayatımızın her döneminde ifade ettik. Çünkü biz Sağlıklı toplumun spor yapan toplum olduğuna inanıyoruz. Her yaşta her zaman herkes için spor diyoruz. Sporun yaygınlaşması için elimizden geleni yaptığımız gibi devletin, hükümetin ve yerel idarelerinde bu politikayı geliştirmesi, desteklemesi gerektiğine yürekten inanıyoruz. Bizde bulunduğumuz konumlarda her gittiğimiz yerde, her makamda bunun mücadelesini verdik vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Ünal; “bu kanayan yarayı en kısa zamanda pansuman edeceğiz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu (ASKF) ziyaret etti. 

Ziyaretten dolayı ise ASKF Başkanı Ergün Önal tarafından karşılanan Mahir Ünal,  burada Amatör takımların sıkıntılarını dinledi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren ASKF Başkanı Ergün Önal, Amatör Kulüpler hakkında Mahir Ünal’a bilgiler verdi.

Sıkıntıları ve Talepleri sıralayan ASKF Başkanı Ergün Önal, Semt sahalarımız, Ulaşım ve Kulüplere nakdi yardım gibi sorunlarımızın yanı sıra Amatör Ev gibi Kulüplerimize Hizmet edeceğimiz bir alanın Amatör Evin hayalini kuruyorum. Daha önce Vekillerimize, Belediye başkanımıza dedik ki biz artık amatörler olarak kabuğumuzu kırdık sığamıyoruz. Kahramanmaraş’ta kırdı kabuğunu bu gelişmeye paralel olarak bize bir amatör evi talep ettik. Bu insanların sığacağı toplantıların ağırlamaların yapılacağı bir ev istedik. Başkanımızda bizden daha heyecanlı ve istekliydi. Dostlarımız arkadaşlarımız izleyicilerimiz bilirler. Tabi Başkanımızın da Dönemi bitti Projeler çizildi ve beklemede kaldı. Bizim en büyük talebimiz budur. Ferhuş, Narlı Çiğdem Tepe, Karaziyaret, Kızılseki, Hartlap gibi Mahallelerimizin Saha sorunları var. Semt takımlarının Araç sorunları var. Malzemenin yanı sıra Nakdi yardım gibi sorunları var. İnşallah bu gibi sorunlara çözüm bulunur” dedi.       

“Amatör ev projeini ilk defa duydum”

Amatör Ev Projesini ilk defa duyduğunu ve bu talebin kendisine hiç gelmediğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Sporun yaygınlaşması için bütün gayreti gösterdiklerini ifade ederek, “Biz her zaman Amatör sporun yanındayız, Devletin, hükümetin ve yerel idarelerin bu politikayı geliştirmesi, desteklemesi gerektiğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Bütün aksaklık ve bahsedilen konuların talep değil, eksiklik olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Anlatmış olduğunuz aksaklıklar Devletimizin yapmaya çalıştığı ama sorun noktalarına ulaşamadığı alanlardır. Bizde bulunduğumuz konumlarda her gittiğimiz yerde, her makamda bunun mücadelesini verdik. Hamd olsun ki bununda izlendiğini görüyoruz. Bütün Amatör spor çevreleri gayretimizi biliyor. Bu tür aksaklıkları ortadan kaldırmak için çalışacağız. 

“Daha çok spor alanı daha çok saha lazım”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, spor tesislerinin yapım ve onarımları konusunda Kahramanmaraş’a ayrılan ödenekler ve yapılan çalışmalarla ilgili olarak: “Kahramanmaraş her konuda olduğu gibi sporun ve sporcunun desteklenmesi konusunda da AK Parti iktidarından hak ettiği desteği almaktadır ve almaya devam edecektir. Spor tesislerine harcanmak üzere ilimize son elli yılın en büyük yatırımları yapılmaktadır. Kahramanmaraş’a 1965’ten sonra maalesef spor salonundan başka ciddi anlamda bir yatırım yapılmamıştı. Bu kaos Ak Parti hükümete geldiğinden sonra çökertilerek şehrimiz spor alanında yatırım almaya başladı. Şu andaki mevcut yatırımlar ve bu konuda bakanlıktan sağlanan ödeneklerle şehrimize yeni yeni tesisler kazandıracağız. AK Parti iktidara geldiği günden beri sağlıkta, eğitimde, ekonomide, sosyal yaşamda, kısacası insanı ilgilendiren hayatın her alanında insan odaklı siyaset anlayışıyla devleti halka hizmet etme aracı olarak görmüştür” ifadelerini kullandı.(HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15