Makama değil hizmete talip olduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Partinin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Hayrettin Güngör Bugün Gazetesine konuştu. Güngör; “bir makama değil, hizmete talip olduk. Birleştirici olacağız, oy değil gönül almaya çalışacağız.” Dedi.

Makama değil hizmete talip olduk

Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayıolarak açıklanan Belediyeler Birliği Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanlığı YerelPolitikalar Kurulu Üyesi Hayrettin Güngör adaylığıyla ilgili ilk mesajı BugünGazetesine verdi. Kentte görev yapan belediye başkanlarını önemsediğini dilegetiren Güngör şehrin öncelikleri doğrultusunda istişare mekanizması ile hizmetedeceklerini belirtti. Güngör şöyle konuştu; “Ak Partinin kurumsallaşmış adaybelirleme yöntemleriyle yapılan değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanımız SayınRecep Tayyip Erdoğan tarafından doğduğum büyüdüğüm şehrim Kahramanmaraş’aBüyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildim. Şahsıma göstermişoldukları teveccühlerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanıma, partiteşkilatımıza ve çok değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Ben henüzbelediye başkanı değil başkan adayıyım. İnşallah önceliğimiz partimize veşehrimize yakışır bir seçim süreci yürütmek. Biz bir makama değil hizmete talipolduk. Birleştirici olacağız, oy değil gönül almaya çalışacağız.

İnşallah başkan olarak seçilmemiz halinde şehrin ihtiyaçlarıve öncelikleri doğrultusunda istişare mekanizması ile hizmet yapacağız.Şehrimizde belediye bakan yapmış her hemşerimi değerli buluyorum. Onlarıntecrübelerini de önemsiyorum. Herkes şehrimizin kalkınması için gayret etmiş veediyor. Bizde Allah nasip ederse bu çıtayı daha ileriye taşımak için gayretedeceğiz. Rabb’im yardımcı olsun.”

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15