Makamlar Çocukların Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da coşkuyla kutlandı.  Kahramanmaraş'ta 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, Valilik, Belediyeler, İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve çeşitli kurumlarda çocuklar makam koltuklarına oturarak talimatlarda bulundu.

ÖĞRENCİLERDEN PARK İSTEĞİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün makamına oturan, Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Huriye Naz Bayram, okullarının arka bahçesine Spor Etkinlik Alanı ile Tasarım ve Beceri Atölyeleri yapılmasını istedi. Başkan Hayrettin Güngör'de en kısa sürede yapılacağını söyledi. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'ın makamına oturan Sultan Bayazıt İlkokulu öğrencisi Celal Emir Koç ise okulun etrafına park yapılmasını istedi. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek'in makamına oturan Ali Sezai Efendi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Sude Naz Demir ise Zabıta Müdürlüğünü arayarak bir olumsuzluk olup olmadığını sordu.

TALEPLER OKULLAR İÇİN GELDİ

Vali Vahdettin Özkan'ın makamına oturan, Yaşar Gölcü İlkokulu’ndan 4. Sınıf öğrencisi Esila Ceritli Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ı arayarak,“Ben yeni valiniz Esila Ceritli, sizden Yaşar Gölcü İlkokulu bahçesinde ana sınıf öğrencilerinin oyun oynayabilecekleri bir oyun parkları yok, bu nedenle oyun parkı yapılmasını istiyorum” dedi. Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise Esila Ceritli’nin taleplerini yerine getirmek için çalışma başlatacaklarını belirterek, teşekkür etti. İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin makamına ise Atatürk İlkokulu öğrencilerinden Hasan Emre Bilal oturdu. Bilal okul önleri ve çevrelerinde güvenlik tedbirleri alınmasını istedi.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15