Makine Mühendisleri İftarda Buluştu

Kahramanmaraş'ta Makine Mühendisleri Odası tarafından geleneksel iftar yemeği programı düzenlendi.

Makine Mühendisleri İftarda Buluştu

KASİAD Başkanı Ali Arpasatan  ve bir çok oda başkanları ve oda temsilcilerinin ve  Makine mühendislerinin katıldığı yemekte, meslekte 25 ve 50.yıllını dolduranlara plaketleri verildi.

Kahramanmaraş Makina Mühendisleri Odası Il Temsilcisi Başkanı Hacı Ali Özal, 'Ben Kahramanmaraş'a geldiğimde bir kişi daha vardı Makina Mühendisi biz iki kişi olmuştuk Şu anda ise 472 kayıtlı üyemiz var. 2'den 472 olmamız büyük bir başarı ve gelişmedir. Benim üye numaram, 2 bin 674, şu andaki son üyemizin numarası ise 122 bin küsür. Demek ki kaç kat artmış durumdayız. Bizim zamanımız da bir tek üniversite ve Yıldız Teknik Okulu vardı. Şu anda Kahramanmaraş'ta bile üniversite var. Bunların hepsi çok sevindirici bir olay. Şimdi biz bu iftar yemeğimize bir çok arkadaşları davet ettik. Belediye başkanımız, Ticaret Odası Başkanımız Esnaf Odası başkanımızın ve diğer arkadaşların hepsinin sizlere selamları var. Onları da ileteyim'' dedi.

Eskiden imkanlarımız kısıtlıydı diyen Özal, ''Şimdi her şeyimiz var. Hedefimiz Kahramanmaraş'ta bir şube binası yaptırmaktır. Bunun için gayretler gösterdik ve Belediyeden yer istedik. Sayın Başkanımız da gayretler gösterdi ancak netice alamadık. İlk fırsatta bir yer alarak Makine Mühendisleri odasına yakışır bir bina yapacağız. Şimdi biz oda olarak büyük faaliyetler yapmaktayız ve bu şehre büyük faydamız olmakta. Belediyeler asansörlerin kontrolünü bize verdi. Belediyelerle birlikte asansör kontrolünü yapmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar 5 bin 200 asansör kontrol ettik. 4 bin 400 civarı yeşil etiket, 800 civarında kırmızı etiket verdik. Yeşil ve Mavi etiketler kullanılabilir oluyor. 1 senelik ömrü var. Kırmızı ise kullanılamaz. Biz iki ay kırmızı etiketlere müsade ediyoruz ancak 2 ay sonunda gerekli düzeltme yapılmazsa bunu belediyeye bildiriyoruz. Bizim şu anda yaptırım gücümüz yok. Devamlı iletişim ve sanayi müdürlüğü, kontrol ediyor yapmış olduğumuz işleri. Bizim birinci işimiz şu anda, asansör kontrolüdür. Yeni olarak şu anda Doğal Gaz bacalarını da kontrol ediyoruz. Arkadaşları bu tür konularda eğiterek seminerler veriyoruz. Arkadaşlarımıza hizmet etmek, Gaziantep şubemizin ve bizim birinci vazifemizidir. Arkadaşlarımıza faydalı olduğumuzu da düşünüyoruz'' diye konuştu.

Makine Mühendisleri Gaziantep Şube Başkanı Hüseyin Ovayolu ise, ''Her yıl ramazan ayında iftar yemeğinde sizlerle buluşmaktan mutlu oluyoruz. Hepinizin ramazan ayı mübarek olsun. Bu ramazan ayının sonunda gelecek ramazan bayramınız kutlu olsun.'' dedi.

HABER-FOTO: YAŞAR ERİKLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15