MANEVİ EVLAT-2 PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun ortaklığıyla hayata geçirilecek olan “Manevi Evlat-2” projesinin açılış toplantısı yapıldı.

MANEVİ EVLAT-2 PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Toplantı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ZüverÇetinkaya Başkanlığında, Kahramanmaraş Halk Sağlığı, Evde Sağlık Hizmetleri ve KahramanmaraşSütçü İmam Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluYaşlı Bakım Bölümünden akademisyen ve hocaların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış toplantısında ilimizde bulunan yaşlılara yapılan hizmetlerhakkında genel bilgi verildi. Proje kapsamında ortaklar arasında görev vesorumluluklar belirlenerek projenin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi ileilgili proje paydaşlarının öneri ve görüşleri alındı.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Çetinkaya: “Proje başvuruaşamasında gerekli desteği veren ve uygulama aşamasında da aynı gayret vesamimiyetle destek verecek olan proje ortaklarımıza katkılarından dolayıteşekkür ederiz. Manevi Evlat-2 projesinin kahraman şehrimizle özdeşleşmiş olup,projeyi görmek için birçok ilden ziyaretlerin olması belediyemiz adına onurverici. Yaşlı dostu kent olarak yaşlılarımızın manevi evlatları olma adına tüm çalışmalarımızdevam etmektedir” dedi.

YADES 2018 kapsamında, 65 yaş üstü yaşlıların korunması, desteklenmesive öz bakımlarının yapılması ile biyo-psikososyal bakıma ihtiyacı olanyaşlılarımızın yaşadıkları mekânlarda gerekli olan bakımlarının yapılarak, buyönde desteklenmelerini içeren, yaşlıların yaşamlarının kolaylaştırılmasına yönelikhizmetlerin verilmesi adına “Manevi Evlat-2”  projesine aitçalışmalar Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve YaşlıHizmetleri Genel Müdürlüğüyle istişareli olarak devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15