'MECLİS GERÇEK ANLAMDA GÜCÜNE KAVUŞTU'

CNN Türk ekranlarında 'Yeni Sistem' ile ilgili soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Yeni sistem kuvvetler ayrılığı için önemli bir avantaj. Meclis gerçek anlamda gücüne kavuştu" dedi.

'MECLİS GERÇEK ANLAMDA GÜCÜNE KAVUŞTU'

Ünal, demokratik olan her tutumu takdirlekarşıladıklarını belirterek "Sayın Muharrem İnce çıktı dedi ki"yenilgiyi kabul etmeyenler zafer kazanamazlar" biz bunu takdirettik" İYİ Parti'nin "yapıcı muhalefet" açıklaması da demokratiksiyaset açısından doğru bir tutumdur" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü MahirÜnal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bizim için Cumhuriyet esastır. Bugün yeni birdurumla karşı karşıyayız. Yeni sistemin en büyük özelliği devlet yönetimi,bürokrasi artık hantallıktan kurtuluyor. Hızlı karar alan, yeniliklere hızlıadapte olan, insan kaynaklarının gelişmesine imkan sağlayan, sorun çözmebecerisine sahip.

CHP'nin "Erdoğan yemin ederken ayağa kalkmama"kararı

Cumhuriyet Halk Partisi bunu ilk kez yapmıyor. ÖzellikleKemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si 2010'dan bugüne kadar adeta devletin kurumlarınınmeşruyetini tartışmaya açmak, seçilmiş cumhurbaşkanını tanımamak, 2011'de ilkçıkardıkları kriz yemin kriziydi. Arkasından yargı ile ilgili, emniyetle, TSKile ilgili, milletin iradesinin tecellisine dönük saygısız tutumunu sürdürüyor.Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı'nı tebrik etmeyeceğini söyledi, biz de dedik kidemokrasi bir tahammül rejimidir, eğer sen insanların tercihlerine saygıduymuyorsan bu zaten anti demokratik bir tutumdur.

İYİ Parti'nin "yapıcı muhalefet" açıklaması ileilgili konuşan Ünal, ''Biz demokratik olan her tutumu takdirle karşılıyoruz.Sayın Muharrem İnce çıktı dedi ki "yenilgiyi kabul etmeyenler zaferkazanamazlar" biz bunu takdir ettik. Demokrasinin kazanımlarını birlikberaberliği sürdüreceksek devletin meşruyetini, terörle mücadelede ortak birbakış açısını koruyacağız.  İYİ Parti'ninkide demokratik siyaset açısından doğru bir tutumdur. HDP'nin bir stratejik ortakolarak barajı aşması için özel bir çaba gösterilmesi "Bizce demokratiksiyaset açısından yanlıştır" dedik. Teröre şiddete karşı olmanız gerekir.HDP'nin Kandil'den talimat aldığını kendisi de söylüyor dünya da biliyor.HDP'nin mecliste devletin terörle mücadelesini zaafa uğratmak için çabagösterdiğini hepimiz biliyoruz'' dedi.

Ünal, Yeni kabine ile ilgili olarak ise şöyle konuştu;''Bu konuda yeni yönetim modelinin bir güzelliği var; artık milletvekillerindenkabine oluşmayacak. Seçilmiş cumhurbaşkanı liyakat temelinde bir yeni ekipkuracak. Bu konuda da fikir beyan etmemiz doğru olmaz."

HABER: YAVUZ NALBANTBAŞI

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17