MEHMET GÜMÜŞER ANADOLU LİSESİ KADEP

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü KADEP (Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi) kapsamında Aralık ayının konusu/değeri MERHAMET idi. Bizde bu kapsamda pano hazırlamaktan farklı bir şeyler yapmak istedik. İstedik ki bir farkındalık olsun, birileri bu projeyi ve merhameti hissetsin. Acaba ne yapabiliriz diye düşünürken öğrencilerimizden bazı yerlere ziyaret ve hediyeleşme gibi fikirler sunuldu.

MEHMET GÜMÜŞER ANADOLU LİSESİ KADEP

Biz de bu aşamada Çocuk hastanesini ziyaret etmeyi kararlaştırdık.Bundan sonra okulumuz 10/D sınıfı projenin bu ay ki sorumlu öğretmeni MükerremDADAŞ ile beraber adeta seferber oldu. Çok kısa sürede organize olan ekibimizgerekli resmi yazışmalar tamamlandıktan sonra ellerinde çiçek, çikolata veoyuncaklarla beraber Necip Fazıl Çocuk hastanesinde yatan çocukları ziyaretettiler. Çocukların yüzlerindeki sevinç görmeye değerdi. Hastane yönetimi,çalışanları ve anne/ babalarda bu ziyaretten oldukça memnun olduklarınıbelirttiler.

Bununla beraber gençlerin gözünden “Merhamet” konulu resimsergisi açmaya karar verdik. Aralık ayının başında çocuklarımızın yaptıklarıresimlerden oluşan sergimizi açtık. Gençlerin gözünden Merhamet okulda büyükbeğeni ve ilgi gördü.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15