Memleketin markasına saygısızlık

Tekstil ve Konfeksiyon alanında Türkiye’nin önde gelen şehri Kahramanmaraş’ta uluslararası marka çıkartarak kentin ismini dünyaya duyuran PİSERRO, tüm kreasyonlarını sergilediği mağazasının önünü bir türlü açamadı. Karayolları yetkililerinin ilgilenmediği yolla ilgili firmanın sahibi Ali Rıza Kısakürek isyan etti.

Memleketin markasına saygısızlık

Yıllar önce büyük çabalarla fabrikasını kuran ve bugündünyanın 30 ülkesinde marka tescili yaptırarak Dünyaya adını duyuran Piserro,fabrika satış mağazası önünde ve karayolları sınırına giren arazinin bir türlükamulaştırılamaması nedeniyle büyük sıkıntı çekiyor.

KENTİN MARKASINA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Konfeksiyon sektöründe Türkiye’nin önde gelen şehriKahramanmaraş’ta PİSERRO’yu oluşturarak tüm dünyaya açan İşadamı Ali RızaKısakürek Karayolları yetkililerinin bir türlü ilgilenmediği yolla ilgili 10yıldır mahkemenin sürdüğünü söyledi. Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesine konuşanİşadamı Kısakürek; “fabrika satış mağazası önünde 100 metrekare bir alan var vekarayollarının sınırına giriyor. Girişimlerimiz sonucu karayolları burayıistimlak için çalışma başlattı. Konu hukuka taşındı, 10 yıldır çözülemedi.Karayolları avukatları bir türlü mahkemeye gelerek işi sonuca bağlayamadı. Bumarka benim değil, memleketin. Marka çıkarmak için tüm gücümüzle çalışıyoruzsonra da markaya sahip çıkmıyoruz. Kahramanmaraş bu olmamalı” dedi.

MODA’NIN DA MERKEZİ YAPACAKTIK

Karayollarının görevindeki boşluğa isyan eden İşadamıKısakürek 10 yıl önce açtığı fabrika satış mağazasında hayata geçireceğihayallerini 10 yıldır erteliyor. Kahramanmaraş’ın tekstil ve konfeksiyondaolduğu gibi Moda’da da Türkiye’nin önde gelen illeri arasına girdirmek içinprojeleri olan Kısakürek; “10 yıl önce büyük hayallerle bu mağazayı açtım.Moda’nın kalbinin attığı İtalya’daki gibi burayı moda merkezi halinegetirecektim. Tüm kreasyonların sergilendiği yeni sitillerin çıktığı ürünleriburada defileler düzenleyerek tüm dünyaya açacaktım. Ama 100 metrekare alanbuna engel oldu. 10 yıldır Karayolları 100 metrekare alanı istimlak etmek içinuğraşıyor. Mahkeme devam ediyor ve kurumun avukatı bir kere davaya geldi ve birdaha gelmedi.


SİYASİLER BU SORUNLA İLGİLENECEK Mİ?

Bu marka kolay olmadı, bir markayı oluşturmak için çabasarfedersiniz, maddi ve manevi fedekarlık gösterirsiniz, marka bir yere geldiğizaman şehir sahip çıkar, çünkü o marka şehirle özdeşleşir. Bizim markamızdaKahramanmaraş’la özdeşleşti. Türkiye’nin her bölgesi dışında dünyanın 30ülkesinde marka tescilimiz ve mağazamız var. Üretim yeri olarak iseKahramanmaraş’ı gösteriyoruz. Şehrimizin ismini dünyaya duyuruyoruz. Dünyamarkası 100 metrekare alanla baş edemiyor. Bu nasıl bir iştir, yöneticilerimizdenşikayet etmiyoruz fakat markamıza yapılan saygısızlığın hesabını yetkililerdensormasını istiyoruz. Karayolları hukuk bürosu işin üzerine düştüğünde bu alanınçözüleceğine inanıyorum. Alanın kamulaştırılmasının çözümüyle de hayallerimizifaaliyete geçireceğiz” dedi.

İşadamı Kısakürek’in isyanına Kahramanmaraş’taki siyasilerinilgilenip ilgilenmeyeceği merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 10:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
MERVE İNCE
MERVE İNCE - 7 ay Önce

GERÇEKTEN DE KAHRAMANMARAŞ ' IN MARKASI OLAN PİSERRO YA SAHİP ÇIKILMIYOR. İNŞALLAH BUNDAN SONRA SAHİP ÇIKILIR.

MERVE İNCE
MERVE İNCE - 7 ay Önce

KAHRAMANMARAŞ MARKASI OLAN PİSERROYA SAHİP ÇIKILMIYOR. İNŞALLAH BUNDAN SONRA SAHİP ÇIKILIR.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17