Mercedesin ihalesi basına kapalı yapıldı! 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makam aracı olarak kullanılan Mercedes dün düzenlen ihalede satışa çıkarıldı. Büyükşehir Belediyesi encümen salonunda satış ihalesi başlarken, basın mensupları salona alınmadı.

Mercedesin ihalesi basına kapalı yapıldı! 

Makam aracına talip olmak için Büyükşehir Belediyesinde 4 kişi ihaleye katıldı. İlk teklifler sonrasında 2 kişi elenirken, geriye iki kişinin kaldığı öğrenildi. Komisyonun aldığı teklifleri değerlendirmesinin ardından satışa ilişkin sonucun kamuoyuna açıklanacağı belirtildi. Makam aracının satış ihalesine basın mensuplarının alınmamasının nedeni ise merak ediliyor.

Gazetemizin Ağustos ayının ilk haftasında duyurduğu Mercedes'in satışıyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Ağustos'un 3.haftasında yaptığı açıklamayla 3 Eylül Salı günü olarak ihale tarihini verdi. Başkanlık makamında kullanılan ‘Mercedes’ marka ‘S320 CDİ4 Matic’ model aracın satışı için Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda, 14.15’te gerçekleştirildi. İhale ile ilgili detaylı bilgiler https://kahramanmaras.bel.tr/ihale-ilanlari adresinde yayınlanırken, vatandaşlardan da çeşitli yorumlar ve tepkiler geldi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin, banka tarafından promosyon olarak verilen aracın satışından ele edeceği gelirin ortalama 250 bin ile 300 bin lira olacağı tahmin edilirken, ihalede yüksek teklif verilmesi durumunda rakamın artacağı düşünülüyordu. Ancak mülkü belediyede olan aracı kullanmak yerine, araç kiralama yoluna gidilmesi bir yandan tepki görürken, vatandaşlar tarafından yapılan yorumlarda, 'belediyenin borcunu mercedes'in satılması mı kurtaracak' şeklinde ifadeler kullanıldı. Diğer yandan basın mensuplarının alınmadığı salonda gerçekleştirilen ihaleden nasıl bir sonuç çıkacak ve satış ne olacak merak ediliyor.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15