MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KÖY OKULLARINI GÜZELLEŞTİRİYOR

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde bulunan Pazarcık Aksu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, köy okullarını güzelleştiriyor.

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KÖY OKULLARINI GÜZELLEŞTİRİYOR

  PazarcıkBelediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Sporİlçe Müdürlüğü destekleriyle okul müdürlüğü tarafından hazırlanan"Mutluluk Üretim Atölyesi" adlı proje kapsamında teknik bölümlerdeeğitim gören öğrenciler köy okullarının elektrik, metal, mobilya ve bilişimalanlarında bakım ve onarıma ihtiyaç duydukları çalışmaları yaparaköğrencilerin hizmetine sundular.

  Çocuk gelişimialanında eğitim gören öğrenciler ise ana sınıfı bulunan köy okullarında okuyanokul öncesi öğrencilerine kendi el yapımı oyuncaklar hediye ettiler. 

  Proje hakkındabilgi veren okul müdürü Mehmet Yavuzatmaca, "Hazırladığımız ''MutlulukÜretim Atölyesi'' projemiz kapsamında köy okullarımızda bakım ve tadilatyapıyoruz. Köy okullarımızda bulunan eskimiş ve yıpranmış eşyaları genel birbakımdan geçiriyoruz. Bu sayede eğitim gören öğrencilerimizin sosyalleşmelerinisağlarken, köy okullarımızda okuyan çocuklarımıza yeni bir ortam vermeyeçalışıyoruz'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15