MESLEKTAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE OLACAĞIZ

Kahramanmaraş baro başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala adaylarında seçim çalışmaları hız kazandı. Baro başkan adayı Avukat Muhammet Burak Gül, Mado’da düzenlediği organizasyonunda meslektaşlarıyla bir araya geldi.

MESLEKTAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE OLACAĞIZ

Programda meslektaşlarıyla bir araya gelen Avukat MuhammetBurak Gül, baronun içinde bulunduğu sorunları ve avukatların yaşadığısıkıntıları gidereceğinin sözünü verdi. Programa birdiğer baro başkan adayı Avukat Sinan Ölker’de katılım sağladı.

Kahramanmaraş’ın çeşitli ilçelerinde meslektaşlarıyla biraraya geldiklerini belirten Gül, Çalışmalar sırasında karşılıklı fikiralışverişlerinde bulunduk.  Adaylığımızlailgili, projelerimizle ilgili konuşmalar yaptık. Mesleki birlik ve dayanışmayıseçim vesilesi ile olsa bir yemek programında bir araya gelmek bizleriziyadesiyle mutlu etti. Seçim çalışması sırasında gördüğüm ve meslektaşlarımlayaptığım görüşmelerden barolarımızın sıkıntılarını dile getirdik. Ancak bu sorunlarınhiçbirinin çözümsüz olmadığını yine bu çalışmalarımız sırasında tespit ettik.Ve en önemli hususu baromuzda her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyaçolduğunun kanısındayız. Nitekim seçim için çalışmalara başladığımızda meslekbüyüklerimizi, meslektaşlarımızı ziyaret ettiğimizde ortak görüşleKahramanmaraş barosunun sorunlarını çözmede ortak bir iradenin ortaya konulmasıgerektiğinin farkına vardık” ifadelerini kullandı.

“SORUNLARA KARŞIORTAK BİR İRADE ORTAYA KOYACAĞIZ”

 Seçim çalışmalarınıyürüttüklerini belirten Gül,  “Diğer barobaşkanı adayımızda seçim çalışmalarını yürütüyor. Kendisi de bu günaramızdadır. Katılım sağladığı için kendisine buradan teşekkür ediyorum. Bizimiçin seçimler önemlidir. Baromuzu iki yıl boyunca temsil edecek başkan ve diğeryönetim organları seçilecek. Biz baromuzun sorunlarını yine ortak bir iradeyleve tüm meslektaşlarımızın katılımlarıyla yapmak istiyoruz. Bizlere vereceğinizdesteklerinizle baromuzun içinde bulunduğu sorunlardan kısa bir süre debaromuzu çıkartmak için ortak bir irade ortaya koyacağız. Bununla birliktebaromuzun çalışmalarını yürütürken yine danışma ve görüşme konusunda sizmeslektaşlarımızın fikirlerine her zaman öncelik vereceğiz. Genç ve mesleğeyeni meslektaşlarımızın sorunlar var. Biz bu sorunlara hâkimiz. Bunlarla ilgilide yine bir irade ortaya koyacağız. Baromuzda uygulanmakta olan CMK zorunlumüdafi vekil atamalarıyla ilgili çalışmalar yürütüyoruz” açıklamalarındabulundu.

“BİZLER YOLAMESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ÇIKTIK”

 Seçildikleri takdirdesistemde aksayan yönleri adil ve şeffaf bir şekilde çözeceklerinin altını çizenGül, “Keza adli yardım sistemiyle ilgili olarak bir takım sorunlarımız var. Busorunlarında tespitini yapıyoruz. Meslektaşlarımızın bilgilerine de başvuruyapıyoruz. Çünkü sorunları yaşayan sizlersiniz. Sizler yaşadığınız sorunlarıbize aktardıkça bizde bunlarla ilgili projelerimizi her geçen güngeliştiriyoruz. Ve mesleki dayanışma noktasında eksiklerimizin olduğunun dafarkındayız. Biz hepimiz Kahramanmaraş barosunun mensubuyuz. Hepimiz farkısiyasi görüşleri farklı fikirleri olabilir. Bu da gayet normaldir. Barolarsiyasetin hem içinde hem de dışında kurumlardır. Çünkü yeri geldiğinde siyasipartilerin görüşünü almak ve onların kapısını çalmakta olacaktır. Ama bizim adaylığımızherhangi bir siyasi parti ve siyasi bir eğilimle ilgili değildir. Bizler yola meslektaşlarımızınsorunlarını çözmek için çıktık.  Baronunkanunla belirtilen mesleki amaçlarını yerine getirmek için çalışmalar yapacağız.Seçilmemiz halinde baromuzun kanunlarla ve yönetmenliklerle belirtilen buamaçlarını faaliyetlerini icra edeceğiz. Tüm meslektaşlarımızın sorunlarındayanında olacağız. Yine bizlere gelen taleplerden en önemlisi baromuzun avukathakları merkezinin aktif bir şekilde faaliyete geçmesi ve çalışması bunu da enseri şekilde siz meslektaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz” şeklindekonuştu.

“SEÇİLMEMİZ HALİNDEVAAT ETTİĞİMİZ PROJELERİN TAMAMINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Meslektaşlarının görevlerini icra ederken bir takım sorunlarlakarşılaştıklarına dikkat çeken Gül, şunları söyleyerek sözlerini sonlandırdı:“Meslektaşlarımız bu sorunların giderilmesi konusunda barolarını arkasındagörmek istiyorlar. 7 gün 24 saat esasıyla hizmet verecek bir KahramanmaraşBarosu Avukat Hakları Merkezi ve Komisyonu aktif şekilde görev yapacak. Seçilmemizhalimde vaat ettiğimiz projelerin tamamını hayata geçireceğiz. Bu vesile iledaha birkaç gün önce yaşanan bir takım tatsız vesileler oldu. Burada bukonudaki görüşlerimi sizlere aktarmak istiyorum. Meslektaşımız avukat ÖmerKavilli, girdiği bir duruşmada mahkeme tarafında yargılamayı sulandırmagerekçesiyle tutuklanmaya maruz kaldı. Hukukum üstünlüğüne inanan ve adaletintecellisi için görev yapan biz avukatlar için böyle bir tutuklanmayı kabul etmekmümkün değildir. Bir yanlış varsa bir avukat olarak bu yanlışın üzerine gitmekve bunu da eleştirmemiz gerekir. Diğer bir husus meslektaşlarımızdan GökhanArı, yakın bir zamanda içinde bulunduğu mesleki sorun ve sıkıntılardan dolayıintihar ederek hayatını kaybetti. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.Yine birkaç gün önce meslektaşlarımızdan Hüseyin Fener, mesleki faaliyetleriniicra ederken bürosunda bıçaklı saldırıya uğradı. Ve kendisine acil şifalardiliyoruz. Biz Kahramanmaraş barosu olarak seçilmemiz halinde her zaman sizinyanında ve sizlerin hizmetinde olmayı taahhüt ediyorum.”

HABER-FOTO:MERT POLAT 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17